31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere 2 aydan az bir süre kaldı. Partilerin aday listelerini teslim süresi, dün saat 17.00 itibari ile sona erdi.
Uzun zamandan beri aday belirleme krizleri üzerinden birbirine düşen CHP’de, bir skandal daha yaşandı. Bu kez de belirlenen adayın ismi Seçim Kurulu'na bildirilmedi. CHP’den Balıkesir İvrindi Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Ali Kundakçı, İlçe Başkanı Ayhan Aslanbey’i bombaladı.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
''DOSYALARIMIZI TESLİM EDEMEDİK''
Sosyal medya hesabından video paylaşayn Ali Kundakçı, ''Listelerin seçim kuruluna verilmesi için son gün. Saat 17.00 itibari ile bu süre doldu. Saat 14.00'den beri ilçe başkanlığındayım. Maalesef ilçe başkanı bizim dosyalarımızı seçim kurulan vermek için gelmedi. Defaatle aramamıza rağmen gelmedi. Bugün dosyalarımızı seçim kuruluna teslim edemedik.'' dedi.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
''YETKİLİLERİN DİKKATİNE''
Açıklamasına devam eden Ali Kundakçı, ''Kısacası ilçe başkanı gelmediğinden dolayı biz aday dosyalarımızı teslim edemedik. Yetkililerin hepsinin dikkatine.'' ifadelerini kullandı.