Yandex Metrica

Bay Kemal'in yeni danışmanı sıkı bir Erdoğan hayranı çıktı: O paylaşımlar gündem oldu

14 Mayıs sonrası 'vatan' vurgusuyla sert bir tornistan yapan Kemal Kılıçdaroğlu, aslında inanmadığı fikirleri yayması için kendine Erdoğan hayranı bir danışman tuttu. Bay Kemal'in 'başdanışman' olarak atadığı Cevdet Nasıralı, Twitter'daki eski mesajlarıyla bir anda gündeme oturdu.

Politika

17.05.2024, 15:49

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs hezimeti sonrasındaki U dönüşü yeni bir boyuta evrildi. Kılıçdaroğlu, bir zamanların sıkı Erdoğan hayranı Cevdet Nasıranlı'yı başdanışman olarak atadı. Yeni danışmanın eski paylaşımları sosyal medyada bir anda yayıldı. 

Avukat Nasıranlı o paylaşımlarda, CHP'nin Dersim'de Alevileri katlettiğini söylüyor, aynı zamanda Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 'saklandığını' belirtiyor. Bir dönem Kılıçdaroğlu'na "Hangi terör örgütüne vursak ses senden çıkıyor. Demokrasi bombalandı, FETÖ'yü savundun. Kime çalışıyorsun?" diye seslenen Nasıranlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın izinde olduğunu belirten çok sayıda mesaja da imza attı. 

Kılıçdaroğlu'nun Cevdet Nasıranlı'yı atama belgesinde şunları yazıyor: "Cumhuriyet Halk Partisi nezdinde 'Siyasi İşler ve Seçim Propagandası' konusunda çalışmalar yapmak üzere 'Genel Başkan Başdanışmanı' olarak görevlendirilmeniz uygun görülmüştür. Bilgilerini ve gereğini rica ederim."

Diyarbakırlı Avukat Cevdet Nasıranlı, daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte fotoğraflar çektirmiş ve 15 Temmuz darbe girişimine 'tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu'na şöyle seslenmişti: "Kılıçdaroğlu diyor ki darbe bahane. Koca yürekli, ölümün üzerine imanla giden insanlardan biraz utanır insan be, sen nerde saklanıyordun..."

 

Türkiye'nin, terör örgütü DEAŞ'la petrol alışverişi yaptığına ilişkin iftiralar bir süre FETÖ üyelerince dillendirilmiş, sonrasında Amerikan istihbarat kurumu CIA bile bu iddialara dair resmen özür dilemek zorunda kalmıştı. FETÖ argümanlarına sımsıkı sarılarak buna sahip çıkan siyasi figürlerden biri Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu. Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanı Nasıranlı, liderini şu sözlerle eleştiriyor: "Ey Kılıçdaroğlu! Türkiye DEAŞ'tan petrol alıyor yalanlarınıza karşı CIA ve ABD özür diledi, sen ve partin ne zaman özür dileyeceksiniz?"

Bay Kemal'in yeni başdanışmanı, göreve atandıktan sonra Twitter'daki eski mesajlarını aceleyle silmeye başladı ancak tam bir temizliğe muvaffak olamadan o mesajlar her yere yayıldı. 

Cevdet Nasıranlı...


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading