Yandex Metrica

Bay Kemal'den zehir zemberek Uğur Dündar yazısı: Makosenlerimi tekrar giyerim!

Bay Kemal'den zehir zemberek Uğur Dündar yazısı: Makosenlerimi tekrar giyerim!

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun ardından onun basındaki amigolarıyla da mücadeleye girişti. Bay Kemal, 14 Mayıs seçimleri sürecinde kendisini Altılı Masa'ya siyasi rüşvet dağıtmakla suçlayan CHP'li gazeteci Uğur Dündar'a zehir zemberek bir mektupla cevap verdi. 

Politika

11.05.2024, 07:23

Tartışmalı bir kurultayın ardından CHP Genel Başkanlığı koltuğunu kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun basındaki amigolarına karşı savaş başlattı.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabında yayınladığı zehir zemberek yazıyla, İmamoğlu destekçilerinden CHP'li gazeteci Uğur Dündar'ı hedef aldı. 

70 ve 80'li yıllarda 68 Kuşağı'na mensup gençler işkence altındayken Uğur Dündar'ın hep kollandığını imâ eden Kılıçdaroğlu, 'o fırtınada gemisine dalga vurmamış' diye nitelediği 28 Şubat'çı Dündar'ın toplumda yeni bir kutuplaşma yaratma hedefinde olduğunu kaydetti. 

Uğur Dündar ve Kemal Kılıçdaroğlu

Toplumda böyle bir riski görmesi halinde her türlü riski göze alarak siyasete dönüş yapacağını ilan eden Kılıçdaroğlu, "Toplumu kutuplaştırma, ayrıştırma, partimi yeniden halktan koparma çabaları ve çalışmaları olduğunu hissettiğim zaman Uğur Bey, SİYASİ ARENADA MAKOSENLERİMİ TEKRAR GİYERİM ve bedeli ne olursa olsun bu uğurda mücadelemi veririm" dedi. 

31 Mart yerel seçim dinamiklerini 14 Mayıs süreciyle karıştıran Uğur Dündar, Sözcü gazetesindeki son yazısında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi cumhurbaşkanlığı adaylığını Altılı Masa'ya dayattığını ileri sürmüştü. 

Uğur Dündar şu ifadeleri kullanmıştı:

"Son yerel seçim sonuçları gösterdi ki; Kılıçdaroğlu, kendisi yerine Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan birini aday gösterseymiş o seçim kolayca kazanılacakmış! 

Üstelik 'Altılı Masa'daki çoğu partiye, bol keseden milletvekili dağıtmaya da gerek kalmayacakmış!"

Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Haberi Görüntüle

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN DÜNDAR'A CEVABI

Kılıçdaroğlu'nun milletvekili dağıtımıyla siyasi rüşvet verdiğini imâ eden bu sözlere CHP eski liderinin cevabı sert oldu. 'Bay Kemal', sosyal medya hesabında şu mesajı paylaştı:

Geçmişe ve Geleceğe Not düşelim!

Sayın Uğur Dündar'a açık mektubumdur…

Sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış Uğur Dündar, 1980 darbesinin "Bizim Uğur"u, TRT Genel Müdürü…

Bizim kuşağın onur abidelerinden Tarık Akan'ın yumruklaştığı, dürüst ve mücadeleci gençlik, kafalarında bitlerle işkencelerden geçerken, ayağına taş değmemiş, nezaket ziyaretlerinin müdavimi Uğur Dündar…

"Gün geçmiyor ki" cümlesiyle başladığı her haber programında, fonda gerilim müzikleriyle süslediği ve toplumun inanç noktalarına temas ederek 28 Şubat sürecinin alt yapısında emeği olan, iş başörtü sorununa geldiğinde; "İnadına mini etek, inadına dekolte" sloganlarına katkı sunan Uğur Dündar…

Sağlık skandalı haberi adı altında "Tesettür Faciası" başlığıyla, toplumdaki kutuplaşmanın her daim ekmeğini yiyen, fildişi kulelerinin tepesindeki konforlu alanını inşa edebilmek için büyük "fedakarlıklar" yapan, andıçların Uğur Dündar'ı…

Her alanda, mevcut baskıcı iktidarın, sizin de içerisinde arkadaşlarınızın olduğu (ki bence onlar öyle sanıyor) muhalifler, davalarla, hapislerle, saldırılarla mücadele edip bedel öderken, sizin çarkınız yine "şanlı şanlı" döner Uğur Bey.

Senin de bildiğin ama hiç hoşuna gitmeyecek bir sır vereyim; Biz helalleştik… Bu ülkede, Cumhuriyet Halk Partisi'ne bırakın oy vermeyi, adını duyunca besmele çeken muhafazakârlarımızla helalleştik.

Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Haberi Görüntüle

DARBELERLE VE 28 ŞUBAT'LA YÜZLEŞTİK

1960'lardan kalma sağ sol kavgasının kötü mirasıyla yüzleştik. Bizlere inançsız ve din düşmanı gözüyle bakan sağcı kardeşlerimizle de helalleştik…

İç Anadolu ve doğusu dahil, bırakın milletvekili çıkarmayı temsilci gönderemediğimiz şehirlerimizle konuştuk, anlaştık, helalleştik…

Darbelerle, 28 Şubatlarla, faili meçhul cinayetlerle, idamlarla yüzleştik.

Geçmişte yaşadığımız bütün travmalarımızı, öfkelerimizi, intikam duygularımızı ebediyen toprağa gömdük. Bütün farklılıklarımızı kabul ettik, sevdik ve kucaklaştık. Artık buradan size ve temsil ettiğiniz kimliğe ekmek çıkmaz!

Bunu vatanperver dostlarımızla yaptık. Başta kıymetli dostum Sayın Karamollaoğlu olmak üzere 6'lı masanın liderleri ile yaptık.

Nasıl yaptığımızı da anlatayım.

Berkin Elvan'a da ağladık, Eren Bülbül'e de...

Sinan Ateş ile de vurulduk, Tahir Elçi ile de...

Deniz Gezmiş'le de sehpaya çıktık, Mustafa Pehlivanoğlu ile de…

Ergenekon kumpası mağdurlarına da destek olduk, suçsuz günahsız KHK mağdurları anaokulu öğretmenlerine de…

Yürüdük Uğur Bey. Hak için halk için yürüdük.

Yolumuza kurşunlar bırakıldı yürüdük… 

Pislikler döküldü yürüdük...

Yeni yol haritası belirlenecek: AK Parti'de kamp tarihleri belli oldu! Yeni yol haritası belirlenecek: AK Parti'de kamp tarihleri belli oldu! Haberi Görüntüle

BANA 'AJAN MISIN' DİYE SORACAK KADAR...

Terör örgütleri kurşun sıktı, linçlendik, içerisinde bulunduğumuz ev için "Yakın o evi" dediler, defalarca ölüm tehditleri ve suikastlara karşı yürüdük.

Cumhuriyet Halk Partisi çok değişti Uğur Bey. Artık toplumun büyük bölümünü öcü gibi gördüğü bir parti değil. Bakın TV programında değerli kardeşim Cemal Enginyurt, size karşı millet ittifakını ve helalleşmemizi nasıl savunuyor, siz ise nasıl da inkar ediyorsunuz.

Siz hiç değişmemişsiniz! Hala 1970’lerde, 80’lerde, 90’larda yaptığınızı yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sefer olmaz!

Toplumun inanç ve değerleri ile siz ve temsil ettiğiniz kimliğiniz, mıknatısın iki ayrı kutbu gibisiniz. Siz Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve toplumsal barışa yaklaştıkça seçimlerde broşürlerimizi dağıtan başörtülü kardeşlerimiz, bütün kırgınlıklarını unutan Kürt kardeşlerimiz, vatanperverlik çatısı altında bütünleştiğimiz sağcı kardeşlerimiz, kısacası bu ülkenin ötekileri bizden uzaklaşıyor. Buna müsaade edemeyiz.

Belki biraz kırıcı oldu ama kusura bakmayın Uğur Bey bunlar gerçekler. Bana, canlı yayınlarda dış devletlerin ajanı olup olmadığımı soracak kadar dengenizi yitirdiniz, ses çıkarmadım.

Şahsıma dilediğiniz kadar saldırabilirsiniz ama kardeşliğimizi dinamitlemenize müsaade etmem.

Kendi adaylığımı dayatmak için siyasi rüşvet dağıttım iddialarınıza susarım ama 6'lı masa bileşenlerine "siyasi rüşvet aldınız" imasına susmam, bu birlikteliği bozdurmam!

DEM Parti, CHP ile gizlenen ittifakı itiraf etti: Gözükmese de hep ittifak içinde olan iki partiyiz! DEM Parti, CHP ile gizlenen ittifakı itiraf etti: Gözükmese de... Haberi Görüntüle

BAY KEMAL'DEN GERİ DÖNÜŞ MESAJI

Sizin tabirinizle; "Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu 70'li yıllardan beri tanırım. Kemal Bey'in asıl işi hesap sormaktır. Devletin nice kayıp trilyonlarını, tüyü bitmemiş yetim hakkını, yurt dışından getirmiş ve hazineye irat kaydettirmiştir." El hak doğrudur Uğur Bey. Benim asıl işim hesap sormaktır.

Büyük emeklerle ve ödenen bedellerle tesis edilen bu kardeşlik yapısına, bu toplumsal ittifaka ve bu helalleşmeye saldırmayı sürdürürseniz, milletin uygarlık yolundaki bu anlaşmaya halel getirmeye çalışırsanız, bunun hesabını sorarım.

Toplumu kutuplaştırma, ayrıştırma, partimi yeniden halktan koparma çabaları ve çalışmaları olduğunu hissettiğim zaman Uğur Bey, SİYASİ ARENADA MAKOSENLERİMİ TEKRAR GİYERİM ve bedeli ne olursa olsun bu uğurda mücadelemi veririm.

Tarih kimi affedecek, kimi affetmeyecek? Bu soruyu da not düşelim zaman göstersin…

Bu vesileyle de vatanperver gazetecimiz Sayın Mehmet Ali Birand'ı saygıyla anmış olalım. Onun şahsında bütün gerçek gazetecilere selam olsun…

“Bizim Uğur”lar sizin olsun, Tarıklar bizimdir…

Kalın sağlıcakla…

KEMAL KILIÇDAROĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi 7. Genel Başkanı / Anadolu'nun Kemal'i

Habere Tepki Ver

2

0

2

0

1

0

1

0

Yorumlar (0)

Atilla Diş

TRHaber.com - Politika


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading