Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Karaismailoğlu, Mardin-Midyat Yolu Temel Atma Töreni'ne katıldı

Bakan Karaismailoğlu, Mardin-Midyat Yolu Temel Atma Töreni'ne katıldı

Çeşitli temaslarda bulunmak için Mardin'de bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Mardin-Midyat Yolu Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalar yaptı.

Politika

13.05.2024, 10:13

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mardin Valiliği ile AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ettikten sonra Mardin-Midyat Yolu Temel Atma Töreni'ne katıldı.

Bakan Adil Karaismailoğlu, "Mardin'in ulaşım ve iletişim altyapısı için yaklaşık 4 milyar lira yatırım gerçekleştirdik. 2003'te sadece 28 kilometre bölünmüş yolu varken, 235 kilometre daha inşa ederek toplamda 263 kilometreye ulaştık." dedi.

MARDİN-MİDYAT YOLU ÇEVRE İLLER İLE BÖLGE HALKINA TİACARİ DEĞER KATACAK 

Çeşitli temaslarda bulunmak için Mardin'e gelen Bakan Karaismailoğlu, Valiliği ziyaret ederek, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü. Görüşmesinin ardından AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve bölgenin daha hızlı kalkınmasına katkı sunacak, sürücülerin seyir güvenliğini artıracak, çevre iller ile bölge halkına ticaretine değer katacak Mardin-Midyat kara yolunun temel atma töreni vesilesiyle bir arada olduklarını ifade etti.

BÜTÜNSEL KALKINMAYI SAĞLAMAK İÇİN DURMAKSIZIN ÇALIŞIYORUZ

Karaismailoğlu, bakanlık olarak Türkiye'de ulaşım ve haberleşme alanında önemli yatırımlar ve altyapı projelerini hayata geçirdiklerini, temellerini attıklarını bildiren Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, bakanlığın bütün personelinin güçlü azim ve motivasyonuyla bağımsız ve milli ekonomi hedefini destekleyen bütünsel kalkınmayı sağlamak için durmaksızın çalıştıklarını kaydetti. 

Bakan Karaismailoğlu, "Mardin'in ulaşım ve iletişim altyapısı için yaklaşık 4 milyar lira yatırım gerçekleştirdik. 2003'te sadece 28 kilometre bölünmüş yolu varken, 235 kilometre daha inşa ederek toplamda 263 kilometreye ulaştık. Şehrimizi, Şanlıurfa'ya, Diyarbakır'a, Şırnak'a ve Batman'a bölünmüş yollar ile bağladık. Mardin'i daha güvenli ve konforlu yollarla tanıştırdık." şeklinde konuştu.

MARDİN-MİDYAT ARASINDA ÇOK DAHA GÜVENLİ ULAŞIM İMKANI TESİS EDECEĞİZ

Temel atma töreninde konuşan Karaismailoğlu, "mevcut haliyle 17,7 kilometresi bölünmüş yol, 41,1 kilometrelik kesimi tek yol standardında hizmet veren Mardin-Midyat Yolu'nu tamamen bölünmüş yol haline getirmek için çalışmalara başlıyoruz. Üzerinde 23 kavşak bulunan 58,8 kilometre uzunluğunda BSK kaplamalı yeni bir yol inşa edeceğiz. Mevcut yolun fiziksel ve geometrik standartlarını yükselterek, Mardin ile Midyat arasında çok daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı tesis edeceğiz. Kesintisiz ve daha hızlı bir trafik akışı sağlayacağız." dedi.

MARDİN-MİDYAT YOLUNU TAMAMEN BÖLÜNMÜŞ YOL HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bakan Karaismailoğlu, Mardinlilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, Mardin’in gelişimine ivme kazandıracak Mardin-Midyat Yolu hakkında şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Mevcut hâliyle 17,7 kilometresi bölünmüş yol, 41,1 kilometrelik kesimi tek yol standardında hizmet veren Mardin-Midyat Yolu’nu tamamen bölünmüş yol hâline getirmek için çalışmalara başlıyoruz. Üzerinde 23 kavşak bulunan 58,8 kilometre uzunluğunda BSK kaplamalı yeni bir yol inşa edeceğiz. Mevcut yolun fiziksel ve geometrik standartlarını yükselterek, Mardin ile Midyat arasında çok daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı tesis edeceğiz. Kesintisiz ve daha hızlı bir trafik akışı sağlayacağız. Projenin tamamlanmasıyla, zamandan 23,7 milyon TL, akaryakıttan 10 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 33,7 milyon TL tasarruf sağlayacağız. Araçların çevreye bıraktığı egzoz emisyonunu da 4 bin 13 ton azaltarak çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunacağız.”

KIZILTEPE ÇEVRE YOLU’NA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLIYORUZ

Bakan Karaismailoğlu, 26 Mart’ta Mardin’de Kızıltepe-Ceylanpınar Yolu’nun temelini attıklarını anımsatarak; şöyle konuştu:

“Kızıltepe Çevre Yolu’na da önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Yapılan her yeni yol, akarsular gibidir. Geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaretine, kültürüne ve sanatına can katmaktadır. Güvenli, hızlı ve kolay ulaşım; ticaretin, üretimin ve ihracatın en önemli bileşenidir. Çünkü doğru zamanda, doğru yerde, doğru miktarla bulunmak ticaretin altın kuralıdır. Mardin Midyat yolumuz, Kızıltepe Ceylanpınar yolumuz ve Kızıltepe çevre yolumuz ile, ticari faaliyetleri artan bölgemizde üretilen tarım ve sanayi ürünlerinin ülke içerisinde ve sınır kapıları üzerinden dış pazarlara ulaşımını kolaylaştırarak bölgedeki ekonomik hacmin büyümesine önemli katkılar sağlayacağız” diye konuştu.

MARDİN’İ ŞANLIURFA’YA, DİYARBAKIR’A, ŞIRNAK’A VE BATMAN’A BÖLÜNMÜŞ YOLLAR İLE BAĞLADIK

Mardin programı kapsamında AK Parti Mardin İl Başkanlığı’nı da ziyaret eden ve orada bir konuşma gerçekleştiren Bakan Karaismailoğlu, “Bugüne kadar sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Mardin’in ulaşım ve iletişim altyapısı için yaklaşık 4 Milyar Lira yatırım gerçekleştirdik.  2003’te sadece 28 kilometre bölünmüş yolu var iken 235 kilometre daha inşa ederek toplamda 263 kilometreye ulaştık. Şehrimizi, Şanlıurfa’ya, Diyarbakır’a, Şırnak’a ve Batman’a bölünmüş yollar ile bağladık. Mardin’in sadece karayollarını değil, diğer tüm modlardaki ulaşım ağlarını da güçlendiriyoruz. Bizim Mardin’e verilmiş bir sözümüz var. Yola, ‘En büyük sevincimiz vatandaşımızın duyacağı mutluluktur’ diye çıktık. Mardin ve ilçelerinin geleceği için yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerde bizim için yorgunluk yok. Bugüne kadar Mardin için hiç durmadık bundan sonra da durmayacağız. Mardin ve ilçeleri için AK Kadrolar olarak birlikte harcayacak daha çok mesaimiz var” ifadelerine yer verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading