Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Karaismailoğlu, Isparta'da önemli açıklamalar yaptı

Bakan Karaismailoğlu, Isparta'da önemli açıklamalar yaptı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Isparta-Burdur Dostluk Yolu Şantiyesindeki incelemelerinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Politika

21.03.2024, 06:26

ISPARTA-BURDUR DOSTLUK YOLU, BU YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karismailoğlu, Isparta-Burdur programları kapsamında bir dizi temaslarda bulundu. Isparta-Burdur Dostluk Yolu Şantiyesinde incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, “Ülke genelindeki yatırımlarımızdan Isparta ve Burdur illerimiz de hak ettikleri payı alıyor. Isparta-Burdur Dostluk Yolu Projemizde,  askeriye trompet tipinde köprülü kavşak ve 236 m uzunluğunda 1 adet viyadük ile birlikte yolumuz bölünmüş yol standardında olacak” dedi.


 
Bakan Karaismailoğlu, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada “Isparta-Burdur Dostluk Yolu, iki güzide şehrimiz arasındaki 21 kilometrelik mesafeyi 14 kilometreye indirecek. Bu yıl tamamlayacağımız Isparta-Burdur Dostluk Yolu’muzun hizmete girmesiyle birlikte, sağlanacak tasarruf, zamandan yıllık 17 milyon lira, akaryakıttan da 8,6 milyon lira olmak üzere, toplamda 25 milyon 704 bin lira olacak” dedi.
 

ISPARTA VE BURDUR YATIRIMLARIMIZDAN HAK ETTİKLERİ PAYI ALMAYA DEVAM EDECEK

Bakan Karaismailoğlu, ülkenin dört bir yanında önemli yatırımların devam ettiğine dikkat çekti ve konuşmasına şöyle devam etti: “Hükûmetlerimiz döneminde ulaşım ve haberleşme yatırımları anlamında, Isparta’ya 3 milyar 325 milyon liranın üzerinde harcama yaparken, Burdur’a da 2 milyar 871 milyonun üzerinde yatırım yaptık. Isparta’da bölünmüş yol uzunluğunu 226 kilometreye çıkardık, Isparta’da yapımı devam eden 4 karayolu projesinde çalışmalar devam ediyor. 2003’de Burdur’da bölünmüş yol uzunluğunu 265 kilometreye çıkardık. İl genelinde hâlen devam etmekte olan 6 karayolu projesinde çalışmalar devam ediyor.”

LOJİSTİK BİR SÜPER GÜÇ OLMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

Bakan Karaismailoğu, lojistik bir süper güç olmak ve eksiksiz bir ulaşım ve haberleşme altyapısı kurmak için gece-gündüz çalıştıklarını kaydetti ve “Hükûmetlerimiz döneminde hizmete açtığımız bölünmüş yollar ve otoyollarımız, yapıldıkları bölgelerin üretim, istihdam, ticaret, sanat ve kültürel yönden kalkınmalarına ciddi katkılar sağlamaktadır. Ham madde ile emeğin, üretimle ticaretin artı değerleri, hep yaptığımız yollardan geçmektedir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, günübirlik kısır tartışmaları bırakıp, tüm ilgi, bilgi ve gayretimizi ülkemizin kalkınmasına yoğunlaştırdık. Dostluk Yolu’muzla, iki kardeş şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel bağları daha da perçinlenecektir” diye konuştu.

ISPARTA'YI GELECEĞE TAŞIYACAK HER PROJENİN ARKASINDAYIZ

Bakan Karaismailoğlu, Isparta programı kapsamında AK Parti Isparta İl Başkanlığını da ziyaretinde “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak ülkemizin dört bir köşesinde, daha güçlü bir geleceğe sahip olmak, gençlerimize iş sahaları açmak için projelerimizi milletimizin hizmetine sunuyor, yeni projelerimizin ilk adımlarını atıyoruz. Bütünsel kalkınma odaklı olarak Isparta’da yaptığımız ve planladığımız yatırımlar ülkemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Türkiye’nin gül ve lavanta kokulu şehri olarak tanınan Isparta’mız; kültürüyle, ekonomisiyle, turistik ve doğal güzellikleriyle ülkemizin ve elbette Göller Bölgesi’nin en gözde illerinden biri. Milletimiz için böylesi önem ihtiva eden Isparta’yı geleceğe taşıyacak her projenin destekçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bugüne kadar Isparta için hiç durmadık bundan sonra da ‘Durmak yok, yola devam’ edeceğiz” dedi.

100. YIL İSTİKLAL MARŞI ÖZEL ÖDÜL TÖRENİ

Isparta-Burdur programı kapsamında ilk olarak Isparta Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, sonrasında Isparta Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Akabinde AK Parti Isparta İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek; partililerle bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu, sonrasında Isparta-Burdur Dostluk Yolu Şantiyesinde incelemelerde bulundu.  Karaismailoğlu, buradan Burdur’a geçerek Burdur Valiliğini ziyaret edecek. Valilik ziyareti sonrasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde “100. Yıl İstiklal Marşı Özel Ödül Töreni”ne katılacak olan Karaismailoğlu, ardından AK Parti Burdur İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek burada partililerle bir araya gelecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading