Yandex Metrica

Bakan açıkladı: Marmara'da avlanan balık tüketilir mi?

Bakan açıkladı: Marmara'da avlanan balık tüketilir mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bilecik'te Marmara Denizi ve müsilaj çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Politika

30.04.2024, 11:49

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bileceik'in Gölpazarı ilçesİnde katıldığı sektör buluşması toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

Müsilaj konusunda "Şu an itibarıyla Marmara Denizi'nden çıkan balıkların yenilmesi ve tüketilmesiyle alakalı herhangi bir problem yok." diyen Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un liderliğinde başarılı bir çalışma yapıldığına dikkat çekti.

Bahçeli Özgür Özel'le bir araya geldi: Görüşme çok verimli geçti Bahçeli Özgür Özel'le bir araya geldi: Görüşme çok verimli geçti Haberi Görüntüle

MARMARA'DA AVLANAN BALIKLAR TÜKETİLEBİLİR Mİ?

Kendisine yöneltilen Marmara'da avlanan balıkların tüketilip tüketilmeyeceği sorusuna Pakdemirli şöyle cevap verdi: "Şu an itibarıyla Marmara Denizi'nden çıkan balıkların yenilmesi ve tüketilmesiyle alakalı herhangi bir problem yok. Zaten şu anda av mevsimi açık değil yani av yasağının geçerli olduğu bir dönemdeyiz. Bu av yasağı ne zaman kadar devam ediyor? 1 Eylül'e kadar devam ediyor. Bunun haricinde olta balıkçılığına yani kıyı balıkçılığına şu anda Marmara Denizi açık. Buradan tutulan ve avlanan balıklar özellikle tezgahlarda çok fazla yer almıyor ama yer alsa dahi bunların da yenilmesi ve tüketilmesiyle ilgili herhangi bir problem, herhangi bir bulgumuz şu ana kadar yok.

Av yasağının devam etmesi veya Marmara özelinde devam etmesi konusuyla ilgili henüz bir gereksinim duymuyoruz. Bir gereksinim duyacak olursak 1 Eylül tarihi belki biraz daha uzatılabilir ama bir gereksinim duymayacağımızı düşünüyorum. Zaten av yasağı kalktığında 1 Eylül itibarıyla da Marmara'nın da birçok kesiminde büyük gırgır avcılığı yasak. Adalar etrafında yasak. O anlamda herhangi bir problem olmadığını söylemekle beraber şimdilik de av yasağının uzatılacağıyla alakalı, mevsimin uzatılacağıyla alakalı değerlendirmemiz yok. Gerekirse bu değerlendirmeyi yaparız."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading