Yandex Metrica

Sitede Ara

Ankara'da Mansur Yavaş döneminde büyük kayıp! 5 milyar 750 milyon lira nerde?

Ankara'da Mansur Yavaş döneminde büyük kayıp! 5 milyar 750 milyon lira nerde?

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, CHP'li Mansur Yavaş yönetimindeki ABB'nin ''Buharlaşan'' paralarını açıkladı. Yıldırım, sayıştay raporlarını kaynak göstererek Ankara'da 5 milyar 750 milyon TL'nin kayıp olduğunu duyurdu.

Politika

18.05.2024, 19:12

Türkiye, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerine hazırlanırken, CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yolsuzluğu ortaya çıktı. Genel seçimlerden itibaren aralarında ''Kavga'' başlayan İYİ Parti ve CHP hattında gergin günler yaşanıyor.

Eski ''Dostlar'' şimdinin ''Düşmanı'' oldu. Eski ittifaklar, seçim meydanlarında sanki birbirleri ile hiç ittifak yapmamış gibi siyaset yapıyor. İYİ Parti cephesinin 31 Mart 2024 yerel seçimlerine tek başına girme kararının ardından CHP ile İYİ Parti arasında ipler iyice gerildi.

Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim daha talip çıktı! Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim... Haberi Görüntüle

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN 5 İŞTİRAK ŞİRKETİNDE ''YOLSUZLUK''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'nin İYİ Parti'ye operasyon çektiğini belirterek CHP'ye ağır eleştirilerde bulundu.

Meral Akşener yaptığı miting ve gösterilerde CHP'li belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert eleştirilerde bulunmaya devam ediyor. CHP- İYİ Parti arasındaki gerginlikte İYİ Parti cephesinden yeni bir iddia geldi.

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinde ''Yolsuzluk'' yapıldığını iddia etti.

Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Haberi Görüntüle

ANKARA'DA BÜYÜK KAYIP! 5 MİLYAR 750 MİLYON TL NEREDE?

İYİ Parti'nin Ankara BB başkan adayı Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 5 iştirak şirketinde yaklaşık 5 milyar 750 milyon TL'nin ''Buharlaştığını'' söyledi.

Çok net bir şekilde konuşma gerçekleştiren Yıldırım, söz konusu ''Buharlaşan'' paranın sayıştay raporlarından alındığını vurguladı.

TGRT Haber'de Medya Kritik programına konuk olan İYİ Partili Cengiz Topel Yıldırım, söz konusu 5 milyar 750 milyon TL hakkında Mansur Yavaş'ın ve CHP cephesinin ''Ölü taklidi'' yaptığını belirtti.

Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim daha talip çıktı! Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim... Haberi Görüntüle

CHP ''ÖLÜ TAKLİDİ'' YAPIYOR!

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, katıldığı TV programında şu ifadeleri kullandı;

''Sayıştay raporlarından aldığımız rakamlarla konuşuyoruz. Diyoruz ki 5 tane belediye şirketinde yaklaşık 5 milyar 750 milyon TL buhar olmuş diyoruz. Şimdi ben bunu, o rakamlardan alarak söylüyorum. Bir tane Allah'ın kulu çıkıp bir şey söylemedi, ölü taklidi yapıyorlar. Ben belediye başkanı olsaydım, biri seçim kampanyasında çıkıp deseydi ki senin belediye şirketlerinin 5 tanesinde 5 milyar 750 milyon lira buhar olmuş deseydi, ben o cevabı verene kadar uyku uyumazdım.''

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Politika


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading