SON DAKİKA
Altılı Masa'da laf çok isim yok: Kılıçdaroğlu yedinci toplantıda da aday olamadı

Altılı Masa'da laf çok isim yok: Kılıçdaroğlu yedinci toplantıda da aday olamadı

Son dakika haberi... Altılı Masa 7. toplantısını CHP Genel Merkezi'nde yaptı. Açıklanan ortak bildiride uzun uzun vaatler sıralandı ama cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu yine es geçildi.

Politika

23.01.2024, 19:53

CHP ile İYİ Parti arasındaki krizin ardından Altılı Masa liderleri 7. toplantıda bir araya geldi. CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen buluşmanın ardından yapılan ortak açıklama, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 cumhurbaşkanı adaylığını masaya kabul ettiremediğinin ilanı oldu. Bolca vaadin sıralandığı bildiride cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusuna ilişkin yine tek satır ifadeye yer verilmedi. 

Bahçeli'den FETÖ'cü haşhaşilere uyarı: Gelecekleri varsa görecekleri de var Haberi Görüntüle

İMAMOĞLU VE YAVAŞ GÜNDEME GELDİ Mİ?

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun ortak aday olmasına açık şekilde karşı çıkmış ve "Kazanacak bir isim aday gösterilmeli" diyerek CHP Lideri'nin aday olması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında hiç şansı bulunmadığı mesajı vermişti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın buluştuğu Altılı Masa'da Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerinin gündeme gelip gelmediği bilinmiyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, "Kararı Altılı Masa verecek" diyerek adaylık için hâlâ niyetli olduğunu ortaya koymuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Meral Akşener'in ısrarla aday olmasını istediği isim olarak biliniyor. 

Murat Kurum'dan CHP'ye 'kent uzlaşısı' tepkisi: İstanbul bir kirli pazarlık... Haberi Görüntüle

MASA, ORTAK ADAYIN SEÇİLECEĞİNDEN ÇOK EMİN

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu 

7. toplantıdaki bildiride şu maddelere yer verildi:

  • Altılı Masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve göstereceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır.
  • Altılı Masa aynı zamanda, demokratik hukuk devleti için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi tesis edecek Meclis çoğunluğunu da kazanacaktır.
  • Yeni bir yönetim anlayışı ve siyaset kültürüyle ülkemiz hızla kutuplaşma girdabından çıkartılacak, inancı, kimliği, dünya görüşü ve yaşam tarzı sebebiyle hiç kimse ötekileştirilmeyecek, temel hak ve özgürlükler güvenceye kavuşacak, gençlerin önündeki tüm engeller kaldırılacak, kamuda israfa son verilecek, siyasi ahlak kanunu yürürlüğe girecek, yolsuzlukla ve yozlaşmayla etkin mücadele edilecek, güçlü kurumlar tesis edilecek, tüm terör örgütlerinin, yeraltı suç örgütlerinin ve uyuşturucu baronlarının üzerine kararlılıkla gidilecek, güzel ülkemizin hiçbir çocuğu yoksulluğa mahkûm edilmeyecek ve Türkiye rahat bir nefes alacaktır.
  • Altılı Masa olarak her zaman vurguladığımız gibi, bu yeni bir başlangıç ve yeni bir inşadır.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading