Yandex Metrica

Sitede Ara

AK Parti: Ankara'da yapılan çevre katliamıdır

AK Parti: Ankara'da yapılan çevre katliamıdır

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesinin peyzaj düzenlemelerini eleştirerek bu uygulamaların Ankara’nın ekolojik dengesini bozduğunu, çevre ve yeşil katliamına yol açtığını ifade etti.

Politika

23.01.2024, 21:57

Fatih Şahin, resmi Twitter hesabından paylaştığı videolu tweetinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu uygulamasına dikkat çekerek tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankara’nın yeşil alanlarını, refüjlerini "kuru peyzaj" iddiası altında taşla doldurduğunu vurgulayan Şahin, Mansur Yavaş'ın seçimden önceki vaatlerinde "Kente nefes aldıracağız, Ankara'mızı betona değil, yeşile boğacağız." şeklinde konuştuğunu hatırlattı.

Şahin Twitter mesajında, "Şimdi ise Ankara’nın yeşilini solduruyor. Park ve bahçeleri, refüjleri taşla dolduruyor. Ankara’nın yeşiline, kara kuru taşları reva görüyor. Şehrimizin ekolojik dengesini bozdu. Parkları, bahçeleri kuruttu." dedi.

CHP'ye ziyaret ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı CHP'ye ziyaret ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Haberi Görüntüle

"ÇEVRE KATLİAMIDIR, YEŞİL KATLİAMIDIR, NAYLON BELEDİYECİLİKTİR"

Yavaş'ın ayrıca "Kararlıyım ihale yapmayacağım, gerekirse ağaçlar kuruyacak." ifadesinde bulunduğunu da sözlerine ekleyen Şahin, "CHP’li Mansur Yavaş şehrimizi kurutuyor, solduruyor. Yeşil alanların üstünü naylonla örtüp, taşla doldurmak peyzaj değildir. Çevre katliamıdır, yeşil katliamıdır, naylon belediyeciliktir." değerlendirmesinde bulundu.

Ankara’da suya daha az ihtiyaç duyan, daha dayanıklı, daha uygun bitkilerle peyzaj yapılabileceğine dikkat çeken Şahin, video mesajının devamında şunları kaydetti:

"1994'te kişi başına düşen yeşil alan miktarı 2 metrekare iken AK Parti belediyeleriyle bu miktar 20 metrekareye kadar yükseldi. CHP’li Mansur Yavaş ise Ankara’yı yavaş yavaş kurutuyor, çocuklarımızın geleceğini karartıyor. Kimsenin Ankara’mızı kurutmaya, soldurmaya, şehrimizi griye boyamaya hakkı yok."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading