Yandex Metrica

Ahmet Akyol: ASELSAN, milli savaş uçağı KAAN'ı 'BİLGE KAAN' yapacak

Ahmet Akyol: ASELSAN, milli savaş uçağı KAAN'ı 'BİLGE KAAN' yapacak

Milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşunu değerlendiren ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol "Çelik kanatlar, Türk mühendisliğinin rüzgarı ve oyun değiştiren teknolojilerle en yükseklere ulaşacak" dedi. 

Bilim / Teknoloji

20.03.2024, 12:38

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, geliştirdikleri teknolojilerle milli muharip uçak KAAN'ı "BİLGE KAAN" yapacaklarını belirtti.

Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN'ın KAAN projesine sağladığı katkıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Milli muharip uçak KAAN

Bill Gates açıkladı: İşte yapay zekanın ele geçiremeyeceği 3 meslek Bill Gates açıkladı: İşte yapay zekanın ele geçiremeyeceği 3 meslek Haberi Görüntüle

ASELSAN MİLLİ MUHARİP UÇAK KAAN'I "BİLGE KAAN" YAPACAK

ASELSAN'ın misyonunun KAAN'ı "BİLGE KAAN" yapmak" olduğunu vurgulayan Akyol, "Çelik kanatlar, Türk mühendisliğinin rüzgarı ve oyun değiştiren teknolojilerle en yükseklere ulaşacak. Arkasında nasıl bir gayret ve fedakarlık olduğuna bizzat şahidiz. Gece gündüz çalışan, KAAN'ı çok daha ileri teknolojik seviyelere taşıyacak olan başta Türk Havacılık Uzay Sanayii'ndeki çalışma arkadaşlarımızı, ASELSAN mühendislerimizi ve teknik ekiplerimizi, emeği geçen bütün paydaşları tebrik ederim. İstiklal ve istikbalimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Buna göre, ASELSAN özellikle üstün aviyonik teknolojileriyle KAAN'a güç katacak.

ASELSAN tarafından Milli savaş uçak KAAN için geliştirilen alt sistemler.

Dünyada bir ilk! Sonunda bunu da gördük: Yapay zekadan güzellik yarışması! Dünyada bir ilk! Sonunda bunu da gördük: Yapay zekadan güzellik... Haberi Görüntüle

ASELSAN'IN GELİŞTİRDİĞİ ALT SİSTEMLER KAAN'A ENTEGRE EDİLECEK

Bu kapsamda, şirketin kriptolu haberleşme, tanıma-tanıtma, veri linki, 3 boyutlu iç haberleşme, yer ve uydu tabanlı yaklaşma, seyrüsefer, yedek uçuş gösterge, TULGAR kaska monteli gösterge birimi, kızılötesi arama ve takip, bütünleşik elektro-optik hedefleme, kızılötesi füze ikaz ve görüntüleme, lazer ikaz, yönlendirilmiş kızılötesi karşı tedbir, güdümlü kitleri, uçuş kontrol sistemi sensörleri, entegre elektronik harp, AESA burun radarı, karşı tedbir atma gibi ASELSAN alt sistem ve ekipmanları KAAN'ın etkin şekilde görev yapmasına katkı sağlayacak.

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Bilim / Teknoloji


Loading