Yandex Metrica

Yurt dışından getirilen cep telefonları için yeni karar: Bakın süre ne kadar uzatıldı

Yurt dışından getirilen cep telefonları için yeni karar: Bakın süre ne kadar uzatıldı

Yurt dışından getirilen cep telefonları için için yeni bir karar verildi. Alınan karara göre 120 günlük kayıtsız kullanım süresi e-Devlet üzerinden 180 güne çıkarılabilecek.

Neler Oldu

03.04.2024, 14:46

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının 120 günlük kayıtsız kullanım süresine ilişkin yeni bir karar alındı.

Konuya ilişkin açıklamada Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden geldi.

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının 120 günlük kayıtsız kullanım süresinin, e-Devlet üzerinden 180 güne çıkarılabileceği açıklandı.

Irak’ın kuzeyine hava harekatı: Çok sayıda terörist imha edildi Irak’ın kuzeyine hava harekatı: Çok sayıda terörist imha edildi Haberi Görüntüle

180 GÜNE KADAR UZATILDI

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin paylaşımında şu fiadelere yer verildi;

"Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, 120 günlük kayıtsız cihaz kullanım sürelerini otuzar günlük sürelerle 2 defaya mahsus olarak 180 güne kadar e-Devlet Kapısı üzerinden uzatabilirler"

Türkiye günlerdir bu kazayı konuşmuştu! Acılı babadan Eylem Tok ve eski eşi Bülent Cihantimur'dan iki talep Türkiye günlerdir bu kazayı konuşmuştu! Acılı babadan Eylem Tok ve... Haberi Görüntüle

IMEI KAYIT ÜCRETİ YÜKSELTİLMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere 2023 yılında IMEI kayıt ücreti 2 bin 732 TL'den 6 bin 91 TL'ye çıkarılmıştı. Bu ücret 7 Temmuz 2023 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla birlikte 20 bin TL'ye yükseltilmişti. Yurt dışı telefon kayıt ücreti, Ocak 2024 yılı itibari ile 31 bin 692 TL'ye yükseltilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Neler Oldu


Loading