Yandex Metrica

Sitede Ara

Test başarılı: Bayraktar AKINCI C ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Test başarılı: Bayraktar AKINCI C ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Taarruzi İnsansız Hava Aracı Bayraktar AKINCI C, ilk uçuş testini başarıyla geçti.

Bilim / Teknoloji

25.02.2024, 17:45

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi, bir milli projenin daha testine ev sahipliği yaptı. Taarruzi İnsansız Hava Aracı Bayraktar AKINCI C, ilk uçuş testini başarıyla gerçekleştirdi.

Bakan Uraloğlu'ndan Türksat 6A mesajı: Dünya ligindeki yerimizi aldık Bakan Uraloğlu'ndan Türksat 6A mesajı: Dünya ligindeki yerimizi aldık Haberi Görüntüle

1 SAATTEN FAZLA HAVADA KALDI

Böylece Bayraktar AKINCI TİHA’nın 2×850 HP gücündeki üçüncü varyantı gökyüzüyle buluçmuş oldu. Bugün gerçekleştirilen test uçuşunda 1 saatten fazla havada kalan Bayraktar AKINCI C, 2 X 850 HP olmak üzere toplamda bin 700 HP sahip olduğu güç ile sınıfının en etkili ve kabiliyeti muharip platformu olacak.

WhatsApp sohbetlerine yeni özellik geliyor: Kimse mesajlarınızı okuyamayacak! WhatsApp sohbetlerine yeni özellik geliyor: Kimse mesajlarınızı okuyamayacak! Haberi Görüntüle

BAYRAKTAR AKINCI TİHA BİRÇOK ÜLKENİN ENVANTERİNE GİRDİ

Bayraktar AKINCI TİHA, ilk uçuşunu 6 Aralık 2019'da gerçekleştirmiş, 29 Ağustos 2021'de ise envantere girmişti. 2X450 HP gücündeki Bayraktar AKINCI A ve 2X750 HP gücündeki Bayraktar AKINCI B, Türk güvenlik güçlerinin yanı sıra başta Azerbaycan olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin envanterine de katılmaya başladı. Azerbaycan envanterine giren Bayraktar AKINCI TİHA’nın 9 Şubat’ta gerçekleştirdiği ilk uçuşunu Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar birlikte izledi. Suudi Arabistan Krallığı ile geçen yıl yapılan ihracat ve iş birliği anlaşması, Cumhuriyet tarihinde Türk savunma ve havacılık sanayisinin tek seferde yaptığı en büyük ihracat anlaşması oldu.

Habere Tepki Ver

5

0

0

0

0

1

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Bilim / Teknoloji


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading