Bahçeli'den dikkat çeken çıkış: NATO'dan ayrılmak gündeme alınmalı

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, ''İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğinin terörizme "evet" demek olacaktır. Gerekirse NATO'dan ayrılmak bile tercih olarak gündeme alınmalıdır" ifadelerini kullandı.

Politika 24.05.2022, 10:35 24.05.2022, 12:08
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. İşte Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar...

Döviz fiyatında suni yükselişin frenlenmesi, enflasyondaki yükselişin önlenmesi amacıyla devlet tedbir üzerine tedbir almıştır. Konu beka konusudur. Bu yoldan dönemeyceğiz. Geri adım atmayacağız, aciz düşmeyeceğiz. Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra istikrar kazanacağına inanıyoruz. Ama fiyat artışlarının önünü arkasını incelememiz gerekiyor. 

''FETÖ BU KUMPASIN TAM ORTASINDA BULUNAN MAŞADIR''

Vatandaşlarımızın kesesine dokunan ve şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü arkasını dikkatle incelemek durumundayız. FETÖ’cülerin ticaret hayatını zehirleyecek ekonomik istikrarın bozulması için arayış içinde oldukları bir gerçektir. Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan fiyat artışlarının geri planında bize göre Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır. FETÖ bu kumpasın tam ortasında bulunan maşadır.

GIDA VE KONUT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Konut fiyatlarında yükselişleri atıl vaziyette seyredemeyiz. Kira artışları ile konut fiyatlarındaki vahim artışları sınırlandırma, dar ve orta gelirli vatandaşlarımızı düşünmek ve taleplerine kulak vermek mecburiyetindeyiz. Fırsatçıların yakasından tutmalıyız, bedelini ödetmeliyiz. Gıda ürünlerindeki fiyat artışlarının kontrolünü sağlayarak denetimleri sıkılaştırarak cebini doldurmaya çalışan utanmazları cümle aleme deşifre ve rezil etmeliyiz.

''TÜRKİYE BU SAHTE DEMOKRATLARA İNANMAYACAKTIR''

CHP, İP ve diğer ortakların buluşması beyhudedir. Türkiye bu sahte demokratlara inanmayacaktır. Dayanışmayla birlikte bu zorlukları aşacağız. Kavga ve kutuplaşmadan beslenen, yalandan nemalananları mahğlup edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yıl dönümü olan 2023 aynı zamanda, istikbal hedeflerimizin daha müessir adımlarla ileri taşınmasını sağlayacak tarihi bir eşiktir.

SULTAN ABDULHAMİT HAN ÇIKIŞI: YABANCI GÖZÜYLE BAKAN SEFİLLERDİR

Osmanlı İmparatorluğu'nda tahta çıkan hiçbir padişah kendi çıkarını devletin çıkarından üstün görmemiştir. Abdulhamit Han'ı sömürgeciler, casuslar sevmez. Türk ve İslam Düşmanları hiç sevmez. Eğer Erdoğan, bu günün Abdülhamit'i olarak görülüyorsa bu gurur duyulacak bir durumdur. Sultan Abdülhamit'ten kim rahatsız oluyorsa tedavi edilmemiş kuyruk acısı vardır. Onu sevmeyenler Siyonistler, sömürgeciler, Ermeni çetecilerdir. Biz ecdadımıza dil uzattırmayız. Zillete düşenlere geçmişimizi yargılatmayız. Osmanlı İmparatorluğu bizimdir, Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, Atatürk bizimdir, Abdulhamit Han bizimdir. İkisini birbirinden ayırmak ne mümkün! İki kutlu isimdir. Dedelerimize hakaret edenler zillettedir. Milli tarihimize yabancıların gözüyle bakan sefillerdir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'YA NATO VETOSU

NATO Genel Sekreteri Finlandiya ile İsveç'in üyeliklerinin bir an önce işleme koyulmasını istemiştir. ABD Başkanı Biden bu iki ülkeyle temas halindedir. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine başvurusu ve Türkiye'nin haklı itirazları tüm boyutları ile tartışılmaktadır. İsveç ve Finlandiya'nın bölücü terör örgütü ile yakın ve dostane irtibatları saklanamaz düzeydedir. Türkiye'nin İsveç Finlandiya'nın NATO üyeliğine isabetli çekinceleri henüz muhatapları tarafından dikkate alınmamıştır. Laf kalabalığı var, sonuç yoktur. İsveç PKK'nın önde gelen silah tedarikçileri arasındadır. PKK'lı teröristler İsveç menşeili silahları Türkiye'ye doğrultmuşlardır. Hala sokaklarında teröristleri gezdiren bu devletlere nasıl anlayış göstereceğiz? 

''NATO'DAN AYRILMAK BİLE GÜNDEME ALINMALI''

Dökülen şehit kanlarında, İsveç ve Fİnlandiya’nın parmak izini nasıl yok sayacağız? Bu devletlere nasıl anlayış göstereceğiz? İsveç bölücü terörün kuzey Avrupa' daki kundağıdır. İkinci Kandil Dağı İsveç’tedir. Kimse Türkiye’yi tehdit etmeye yeltenmesin. Terör örgütünü NATO’ya fiili ortak yapmaya teşebbüs etmesin. İsveç hükümeti teröriste mali imkan sağladı, bununla yetinmedi parlamentosuna taşıdı, başbakanının bile göreve gelmesinde terör örgütü uzantılarının dahli göründü. Bu isveç’in NATO’ya girmesi nasıl mümkün olacak? Türkiye tamam demeden,  rızası alınmadan bu iki ülkenin NATO üyesi olması imkansızdır. Türkiye’nin baskı ve dayatma altına alınıp İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya dahil edilmesi karşısında Ankara kriterleri devreye konulmalıdır. Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO ile var olmadık NATO’suz da yok olmayız.

MİÇOTAKİS'İN ABD KONGRESİ'NDEKİ KONUŞMASI

Yunanistan Başbakanı'nın ABD Kongresi'nde yaptığı konuşmasının 37 kez alkışlanması bize göre oldukça düşündürücüdür. Kongre üyelerinin Miçotakis'in konuşmasında ne bulduklarını bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey Türkiye'ye karşı ortak bir paydada buluştuklarıdır. Kıbrıs Türk'tür. Türk kalacaktır. Kıbrıs'ta iki devletli çözümden başka bir yol yoktur. Kıbrıs'ın kaderi helenizm değil, Türklüktür.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: VATAN HAİNLERİNE NİYE BİR ŞEY DEMEDİN

Zillet İttifakı'nın Türkiye'nin yanında bir duruş gösterdiğini göreniniz var mı? Yunanistan'a karşı sesini yükselten bir CHP'den bahsetmek mümkün mü? Zillet İttifakı'nın ağzını bıçak açmıyor. Siyasi sitismarlarına devam ediyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu Kandil'i yerle yeksan edeceğini söylüyordun, ne oldu? Mitinge Kandil'i taşımak isteyen vatan hainlerine niye bir şey diyemedin? Sayın Kılıçdaroğlu, Türk milleti seni cumhurbaşkanı yapmaz, boşuna çırpınma.

GÜNEY SINIRINDA YENİ OPERASYON

Cumhurbaşkanımız terörle mücadelede kararlı duruşunu devam ettiriyor. İnşallah yurt içinde, yurt dışında Türkiyeyi'yi meşgul eden terörün kökünü kazıyacaktır. Milli savunma bakanı ve İçişleri bakanını kutluyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!