SON DAKİKA
Üsküdar muhteşem etkinliklerle sezonu açıyor!

Üsküdar muhteşem etkinliklerle sezonu açıyor!

Üsküdar Belediyesi 2022- 2023 Kültür Sanat Sezonunu dünyanın en ünlü müzisyenlerinden Mark Eliyahu konseri ile açtı. 28 Eylül Çarşamba akşamı saat 20.30’da başlayan ücretsiz halk konserine başta Üsküdar olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından on binlerce müziksever katıldı. Mark Eliyahu konserinin ardından yeni sezonda da İstanbulluları Üsküdar’da konserler, sergiler ve söyleşilerle dolu muhteşem bir kültür sanat sezonu bekliyor.

Kültür / Sanat

23.01.2024, 19:52

Kültür sanatın kalbi, sanatın ve sanatçının dostu Üsküdar Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikler aracılığıyla Üsküdar’da atmaya devam ediyor. 

Sultan Süleyman bile bu kadar ileri gidemedi: Türk dizileri dünyayı... Haberi Görüntüle

SEZON AÇILIŞI MUHTEŞEM BİR KONSERLE YAPILDI

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle İstanbullular için buluşma adresi olan Üsküdar, yeni sezonda kültürün merkezi konumunu koruyacak. 2022- 2023 sezonu için tüm hazırlıklarını tamamlayan Üsküdar Belediyesi, sezon açılışını yine muhteşem bir konserle yapıldı.

Sultan Süleyman bile bu kadar ileri gidemedi: Türk dizileri dünyayı... Haberi Görüntüle

MARK ELİYAHU SANATSEVERLERİ MÜZİĞE DOYURDU

Dünyanın en iyi müzisyenlerinden Mark Eliyahu ve orkestrası sanatseverleri müziğe doyurdu. 

Sultan Süleyman bile bu kadar ileri gidemedi: Türk dizileri dünyayı... Haberi Görüntüle

'60 BİNE YAKIN KATILIM VAR'

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise  yaptığı açıklamada, 2022-2023 kültür sanat sezonunu açmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek "Bizim kültür sanat sezonu açılışlarımız böyle muhteşem oluyor. Gördüğünüz gibi neredeyse tamamı gençlerden oluşan 60 bine yakın katılım var." dedi.

Konsere Arnavutköy, Beylikdüzü, Tuzla, Pendik gibi İstanbul'un farklı ilçelerinden gelenlerin olduğuna dikkati çeken Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü:

Gerçekten bu akşam müziğin kalbi Üsküdar'da Harem'de atıyor. Bundan mutluyuz. Mark Eliyahu Dağıstan doğumlu, Türk kültürüne ve müziğine aşina bir isim. Kamançayı Azeri üstat Adalet Vezirov'dan öğrenmiş. Biz bu isme gençlerle ulaştık. Gençlere 'Kimi istiyorsunuz?' diye sorduk. Geçen sene Evgeny Grinko bu sene de Mark Eliyahu'yu istediler.

Millet Kütüphanesi 4 yaşında! 5 milyon ziyaretçi ağırlandı! Sosyal medyada... Haberi Görüntüle

'DOPDOLU BİR SEZONA BAŞLIYORUZ'

Türkmen, Üsküdar'ın sanat, kültür ve hoşgörü şehri olduğunu vurgulayarak "Üsküdar 3 semavi dinin ibadethanelerinin duvar duvara olduğu tek yer dünyada. Üsküdar'da muazzam bir sezon bizi bekliyor. Dopdolu bir sezona başlıyoruz. Kültür merkezlerimizde, sergi alanlarında, Nevmekanlarda, yine konserler, seminerler, söyleşiler, çocuklara yönelik tiyatro oyunları olacak. Valide Sultan gemimizde de programlar yapacağız. İstanbullular bizi izlemeye devam etsin. Çünkü çok güzel bir sezon hepimizi bekliyor." şeklinde konuştu.

Şarkıları ve eserleriyle dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca hayrana ulaşan Eliyahu'nun konserinin ardından yeni sezonda İstanbullular, Üsküdar'da konserler, sergiler ve söyleşilerle dolu bir kültür sanat sezonunu takip edebilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading