Yandex Metrica

Karadenizliler bu habere çok sinirlenecek: Dünyanın en kötü 7. çorbası oldu

Karadenizliler bu habere çok sinirlenecek: Dünyanın en kötü 7. çorbası oldu

Gastronomi dünyasının önde gelen yayınlarından Taste Atlas, dünyanın en kötü yemeklerini sıraladı. Karadeniz mutfağının sevilen yemeklerinden lahana çorbası en kötü yemekler listesine 7. sıradan giriş yaptı.

Kültür / Sanat

26.02.2024, 12:23

Her yıl düzenli olarak dünya mutfaklarının yarıştırıldığı Taste Atlas yayınlarında bu kez dünyanın en kötü 100 yemeği belli oldu. Söz konusu listede ise Türkiye'yi en kötü yemekler listesinde Karadeniz mutfağının sevilen yemeklerinden kara lahana çorbası temsil etti. 

İLK SIRADA KÖPEK BALIĞI ETİ VAR

Taste Atlas'ın dünyanın en kötü yemekleri listesinde ilk sırayı İzlanda'dan tütsülü köpek balığı eti 'hakarl' aldı. İkinci sırada ise İsrail'den 'Yeruşalmi Kugel' üçüncü sırasında ABD'den 'Ramen burger', dördüncü sırada, Litvanya'da Sklandrausis, beşinci sırada Şili'den Chapalele, altıncı sırada İsveç icadı pizza Calskrove yer aldı.

EN KÖTÜ 7. YEMEK 

Özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde sıkça tüketilen ve oldukça sevilen kara lahana çorbası en kötü 7'ci yemek seçildi. Taste Atlas tarafından yayınlanan liste sosyal medya da ise viral oldu. Türkiye'nin gündemine ilk sıradan giren liste Karadenizlilerin tepkisini çekti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading