Yandex Metrica

Sitede Ara

Seferoğulları'ndan Suphi'den kötü haber: Oyuncu Cevdet Arıkan vefat etti

Seferoğulları'ndan Suphi'den kötü haber: Oyuncu Cevdet Arıkan vefat etti

"Tosun Paşa", "Kibar Feyzo", "Gırgır Ali" ve "İstasyon" gibi Yeşilçam'ın önemli yapımlarında yer alan oyuncu Cevdet Arıkan 75 yaşında yaşamını yitirdi.

Kültür / Sanat

19.03.2024, 03:18

Tosun Paşa filminde "Seferoğullarından Suphi" karakteriyle akıllara kazınan oyuncu Cevdet Arıkan hayatını kaybetti. 

HASTANEYE GÖTÜRÜLÜRKEN VEFAT ETTİ

Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki oyuncu, evinde rahatsızlandı. Ambulansla devlet hastanesine götürüldüğü sırada ise yaşamını yitirdi. Arıkan, kanser nedeniyle tedavi görüyordu. 

Cevdet Arıkan, "Tosun Paşa", "Kibar Feyzo", "Gırgır Ali" ve "İstasyon" gibi filmlerin de aralarında bulunduğu 100'den fazla yapımda rol aldı. Arıkan'ın cenezesi yarın Tarsus ilçesinde toprağa verilecek.

CEVDET ARIKAN KİMDİR?

1948 Adana doğumlu olan Cevdet Arıkan 12 yaşında vücut geliştirme ve halter sporuna başladı. 26 yaşına kadar hayatına devam eden Arıkan, "Adana Halter ve Vücut Şampiyonu" ve "Adana Adale Kralı" seçildi. Apartmanlarda merdivenleri ellerinin üzerinde çıkmasından dolayı kendisine "yürüyen asansör" diye lakap takıldı.

1970'de Adana Vücut Geliştirme Şampiyonu olduktan sonra bir dönem fotoroman sayfalarında yer aldı. 67 fotoromanda yer alan Arıkan, Sezen Aksu, Nil Burak ve Yasemin Kutsi gibi ünlü oyuncuların da bulunduğu birçok sanatçıyla fotoromanlarda bulundu.

Film yapımcılarının dikkatini çeken Cevdet Arıkan, 120 filmde rol aldı. Kemal Sunal'ın 'Tosun Paşa', 'Kibar Feyzo', Ferdi Tayfur'un 'Çeşme', 'Ben de Özledim', Cüneyt Arkın'ın 'Gırgır Ali' ve 'İstasyon' gibi filmlerinde rol aldı.

Sinemaya 40 yıl emek veren Cevdet Arıkan, emekli olduktan sonra Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşamaya başladı ve 6 çocuk, 5 torun sahibi oldu. 75 yaşında hayatını kaybeden Arıkan'ın acı haberini oğlu Cem Arıkan duyurdu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading