Yandex Metrica

Sitede Ara

Kapadokya'nın yapısını bozanlara 200 bin liraya kadar ceza

Kapadokya'nın yapısını bozanlara 200 bin liraya kadar ceza

Turizm merkezi Kapadokya'da bölgenin yapısını bozan veya Kapadokya Alanı Hakkında Kanunu ihlal edenlere 200 bin liraya kadar ceza uygulanabilecek.

Kültür / Sanat

23.01.2024, 17:35

Kapadokya'nın doğal yapısının korunması amacıyla yeni adımlar atıldı. Bölgede doğal yapıyı bozanlara büyük cezalar uygulanacak.

"Kapadokya Alanı Hakkında Kanuna Göre Verilecek İdari Para Cezalarına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bölgede ceza uygulanacak fiiler ve ceza miktarları belirlendi. 

Yönetmeliğe göre, Kapadokya'nın dokusunun ve değerlerinin korunmasına ve yaşatılmasına yönelik alınan tedbirlere aykırı davranılması durumunda 50 bin ile 200 bin lira ceza verilecek. Alanın mevcut durumunu bozmayan ve yapısal uygulamalar içermeyen konulara ilişkin belirlenecek tedbirlere aykırı fiiller için ise 500 lira ile 5 bin lira arasında idari para cezası uygulanacak.

CEZALAR İKİ MİSLİ ARTIRILACAK

Orman, Çevre, Kara Avcılığı ve Su Ürünleri kanunlarında yasaklanan fiillerin Kapadokya alanı sınırları içerisinde işlenmesi halinde bu kanunlarda tanımlanmış idari para cezaları iki misli artırılacak. Bir fiil ile birden fazla aykırılığın işlenmesi halinde bu aykırılıklara ilişkin en ağır idari para cezası uygulanacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading