Yandex Metrica

Sitede Ara

Tunç Soyer'i eleştiren Saadet Partisi ilçe başkanı görevden alındı

Tunç Soyer'i eleştiren Saadet Partisi ilçe başkanı görevden alındı

Osmanlı Devleti ve Sultan Vahdettin hakkında haddini aşan sözler sarf eden CHP'li Tunç Soyer'i eleştiren Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu’nun görevden alındığı ortaya çıktı.

Gündem

13.02.2024, 00:52

6’lı masanın ortaklarında olan Saadet Partisi’nden Osmanlı Devleti ve Sultan Vahdettin hakkında haddini aşan sözler sarf eden CHP'li Tunç Soyer'i eleştiren Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu’nun görevden alınması parti içinde tepkilere neden oldu. CHP’li Tunç Soyer’in skandal sözleri Saadet Partisi tabanında bile eleştirilirken Emre Ustaosmanoğlu’nun görevden alınması partilileri rahatsız etti.

Ankara'da göktaşı nereye, hangi ilçeye düştü? Ankara'ya meteor mu düştü? Ankara'da göktaşı nereye, hangi ilçeye düştü? Ankara'ya meteor mu düştü? Haberi Görüntüle

SAADET PARTİSİNDE PARTİLİLER SOYER’İN AÇIKLAMALARINDA RAHATSIZ

CHP'li Tunç Soyer'i haddini aşan sözleri dolayısıyla sosyal medyada eleştiren Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu, görevden alındı. Ustaosmanoğlu, Tunç Soyer’e "Bu millet 9 Eylül’de Tunç Soyer’in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir" diyerek tepkisini göstermişti.

Emre Ustaosmanoğlu, görevden alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada ise "Eyüpsultan İlçe Başkanlığı bayrağını kıymetli ağabeyim Mevlüt Karsavran'a teslim ettik. Hayırlara vesile olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.

DEM'li partilerin canı kayyum çekiyor: Diyarbakır'da belediye kürtçe trafik uyarıları yazdı! DEM'li partilerin canı kayyum çekiyor: Diyarbakır'da belediye kürtçe trafik uyarıları... Haberi Görüntüle

USTAOSMANOĞLU: "BU MİLLET BU ZİHNİYETİ DE DENİZE DÖKECEKTİR"

Ustaosmanoğlu; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmî hesabından Tunç Soyer ve Tarık Balyalı'yı eleştirmiş ve "Bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir" demişti.

Tunç Soyer’i eleştiren Emre Ustaosmanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarında şunları demişti;

"Birkaç kişi bir araya gelince içindeki canavarı hortlatan, Osmanlı'nın şanlı tarihine ve ecdadımıza hakaret eden. Bu toprakların değerleriyle uzaktan bile alakası olmayan Tunç Soyer ve hesap sorması gereken öncelikle CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur."

"Sonrasında zaten bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir. Unutmayın!"

"İBB Meclisi Sultan Vahdettin'e hakaret etme yeri değildir. Osmanlının mirası bu topraklarda Osmanlıya hakaret edenlerin yeri yoktur. Bu hainleri çatısı altında barındıranlarda aynı ihanetin içerisindedir. Tarık Balyalı'ya bu milletten özür dile yada istifa et."

"Biri ecdadıma sövdü mü yanar ta ciğerim... Tarihimize ve ecdadımıza saldırma cesaretini gösterenler karşısında dün susmamıştık, bugünde susmayız, susmayacağız."

.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading