Psikolog Üstün Dökmen'in başörtülüler hakkındaki skandal sözlerine ünlülerden tepki yağdı: Beyninizdeki örtüyü kaldırın

Bir üniversitede akademisyenlik yapan Prof. Dr. Üstün Dökmen, başörtülüler hakkında skandal açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Dökmen'e sosyal ve yazılı medyada tepkiler dinmezken ünlülerden de tepki gecikmedi.

Gündem 16.08.2022, 12:36 16.08.2022, 12:37
Abone ol

Başörtülülerle ilgili daha önce de birçok skandal açıklaması bulunan Prof. Dr Üstün Dökmen bu kez başörtülü psikolog ve psikiyatristleri hedef aldı. 

AKLA ZİYAN AÇIKLAMA

Dökmen başörtüsü ile bu işi yapanların danışanlarıyla empati kuramayacağını iddia ederek akla ziyan açıklamalrda bulundu. Başörtüsü takarak psikolog ve psikiyatristlik yapanları "mesleğin etiğine aykırı" davranmakla suçlayan Prof. Dr. Dökmen'e sosyal medyada büyük tepki geldi.

SANAT DÜNYASINDAN TEPKİ YAĞDI

Prof. Dr. Üstün Dökmen'in "Başörtülü psikolog olmaz" sözlerine sanat dünyasından da tepki yağdı. Hülya Koçyiğit, Aydilge, Gökçe Kırgız, Alişan ve Hadise'nin eşi Mehmet Dinçerler, Dökmen'in ayrımcı nefret dilini kınadı.

'ÖNEMLİ OLAN BAŞARISI VE LİYAKATİDİR'

Bir üniversitede akademisyenlik yapan Prof. Dr. Üstün Dökmen'in ayrıştırıcı açıklamalarına tepkiler dinmiyor. Hülya Koçyiğit, "Bir kadın psikolog için önemli olan başörtüsü değil, donanımı ve liyakatidir" dedi.

'KİNDARLIKTA MASTER YAPMIŞ'

Gökçe Kırgız ise "Hâlâ bu zavallı, dışlayıcı nefret söyleminin sürüyor olması utanç verici. Bence siz kindarlıkta master yapmış bir profesörsünüz" dedi.

'BİZ GAYET HUZURLU BİR ŞEKİLDE YAŞIYORUZ'

Alişan, "İsminin önünde profesör yazan birinin bunları söylemesi şaşırtıcı. Biz başı açık da, kapalı da gayet huzurlu bir şekilde yaşıyoruz" dedi.

'BİR BİTMEDİNİZ'

Hadise'nin eşi Mehmet Dinçerler ise Dökmen'e "Bir bitmediniz" diye tepki gösterdi.

'BEYNİNİZDEKİ ÖRTÜYÜ KALDIRIN'

Aydilge de "Ben asıl konuşulması gerekenin kadınların başındaki değil, insanların beynindeki örtü olduğunu düşünüyorum. Asıl sorun bu! Kadınları artık rahat bırakın" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!