banner2

Erdoğan’dan komutanlara mesaj: Bu mücadelenin neticesi çok hayırlı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK komuta kademesine seslendi. Başkan Erdoğan, Pençe-Kilit ile Zap ve Suriye'nin kuzeyinde önemli mücadeleler verildiğini kaydederek, "İnanıyorum ki bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak" dedi.

Gündem 27.11.2022, 19:21 27.11.2022, 19:33
Abone ol
Erdoğan’dan komutanlara mesaj: Bu mücadelenin neticesi çok hayırlı olacak

Cumgurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK komuta kademesine seslendi. Başkan Erdoğan, Pençe-Kilit ile Zap ve Suriye'nin kuzeyinde önemli mücadeleler verildiğini kaydederek, "İnanıyorum ki bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak" dedi.

Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşerek, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekatı'na katılan birliklerin komutanlarına hitap etti.

Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşerek, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekatı'na katılan birliklerin komutanlarına hitap etti.

KOMUTANLARA HİTAP ETTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile 3. Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi'nden, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Pençe-Kilit Harekatı'na katılan birliklerin komutanları ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da toplantıya telefonla katılarak sahadaki birliklerin komutanlarına hitap etti.

"CANIMIZ YANIYOR AMA HESABINI ÇOK AĞIR SORUYORSUNUZ"

Milli Savunma Bakanı Akar'ı, tüm komutanları ve Mehmetçiği selamlayarak sözlerine başlayan Erdoğan, gerçekleştirilen mücadelenin önemine vurgu yaptı.

Harekatta şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Tabii ki orada canımız yanıyor ama bunun hesabını çok ağır soruyorsunuz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmıyor ve inanıyorum ki bundan sonra da kalmayacak. Şehadet yolu çok mukaddes, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda da Mehmetçiğimizin bugüne kadar verdiği mücadele herkesin özellikle de siz komuta kademesinin malumudur. Şu anda çok zor kış şartlarında gerek Pençe-Kilit ile Zap'ta, gerekse Suriye'nin kuzeyinde böyle önemli bir mücadele böyle önemli bir zamanda veriliyor. İnanıyorum ki bu mücadelenin neticesi de çok iyi, hayırlı olacak."

"MÜCADELEMİZ MÜBAREK YOLUMUZ AYDINLIK OLSUN"

Millet olarak şehit aileleriyle hemhal olmaya, onların dertleriyle dertlenmeye devam edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu mücadelenin neticesindeki zafer, bizleri geleceğe yönelik bir mutluluğa götürecektir. Ben mücadelenizin kutlu olmasını, neticesinin zaferlerle dolu olmasını Rabbimden temenni ediyorum. Sizleri de özellikle şahsım, ailem, milletim adına kutluyorum. Mücadelemiz mübarek, yolumuz aydınlık olsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!