Putin çıldıracak! Kurye kılığına girdi Moskova'dan kaçtı

Putin'in Ukrayna'ya başlattığı savaşı eleştirdikten sonra ev hapsine alınan 'Pussy Riot' grubunun lideri Maria Alyokina kurye kılığına girerek Moskova'dan kaçtı.

Dünya 11.05.2022, 11:55 11.05.2022, 12:27
Abone ol
Putin çıldıracak! Kurye kılığına girdi Moskova'dan kaçtı

Rusya-Ukrayna savaşı iki ayuı geride bıraktı. Savaşta binlerce insan hayatını kaybetti. Ukrayna halkı, evlerini terk edip farklı şehirlere göç etmek zorunda kaldı. Rusya, lideri Putin, kendisini eleştirenleri hapse atıyor.

KURYE KIYAFETİYLE KAÇTI

Rusya lideri Vladamir Putin'in Ukrayna'ya başlattığı askeri operasyonu eleştirdikten sonra ev hapsine alınan 'Pussy Riot' grubunun lideri Maria Alyokina kurye kılığına girerek Moskova'dan kaçmayı başardı. Takip edilmemek için cep telefonunu geride bırakan Maria Alyokina bir arkadaşı tarafından Belarus sınırına götürüldü. Buradan Litvanya'ya geçmesi bir hafta sürdü.

BAĞCIKSIZ AYAKKABILARLA GİTTİ

Alyokina, hapishane çalışanları ayakkabı bağcıklarına el koyduğu için Moskova'dan Litvanya'ya bağcıksız platform botlarla yaptı. Alyokina, grup üyeleri ile beraber Ukrayna'ya yardım toplamak için bir turne düzenleyeceklerini ve performansları sırasında yine bu ayakkabıları giyeceğini açıkladı.

''BUNU BAŞADIĞIM İÇİN MUTLUYUM''

Kaçış hikayesini The New York Times'a anlatan Alyokina, "Geçen hafta çok fazla sihirli olay yaşandı. Kulağa bir casus romanı gibi geliyor. Ne yaptığımı hala tam olarak anlamıyorum. Bunu başardığım için mutluyum" ifadelerini kullandı.

''RUSYA'NIN VAR OLMA HAKKI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM''

Rusya'ya dönmeyi umut ettiğini ancak Ukrayna'nın işgalinin anavatanına bakışını tamamen değiştirdiğini söyleyen Alyokina, ''Rusya'nın artık var olmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!