Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimi seçimden önce kazanacağız

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Seçimi seçimden önce kazanacağız. Seçimde sahayı sıkı tutmalıyız. 2023 seçim zaferimizin sembolü olacak. Seçimde kazanmak dışında bir ihtimal yok. Enflasyonu düşürecek olan da biziz. FED'in adımı sıradan bir olay değil.'' şeklinde açıklama yaptı.

Politika 16.06.2022, 15:26 16.06.2022, 17:17
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları...

''SAHAYI SIKI TUTMALIYIZ''

Seçim takviminden bir yıldan geriye saymaya başladığımız şu günlerden itibaren geçen her gün hazine değerindedir. Derdini anlatmak isteyen her vatandaşımızın AK Parti teşkilatından birini görecek şekilde sahayı sıkı tutmalıyız. Bunu yaparken asla onların gündemlerine takılıp kalmamalıyız. Gündemi tayin eden daima biz olacağız. Aynı şekilde 2023 hedeflerimizle insanlarımızın umutlarının adresi de yine biz olacağız. Önemli olan bu malzemeyi doğru kullanmaktır. Ülkemizin 81 şehrinde 85 milyon vatandaşımızın her birine ulaşma, her ulaştığımız insanın da gönlünü kazanma hedefiyle seçim gününe kadar çalışacağız. Kazanmak dışında ihtimali olmayan bir seçime daha hazırlanıyoruz.

''2023 SEÇİM ZAFERİMİZİN SEMBOLÜ OLACAK''

Üye sayısı 11 milyonu geçen bir partinin içinde üslubuyla sıkıntılı olan insanlar vardır. AK Parti ailesi ihtiyacı olan her konuda doğru insanı öne çıkaracak kadar büyüktür. Halka tepeden bakan, geleni kapıdan içeri almayan AK Parti yöneticisi olamaz. Ülkesine, şehrine ve partisine hizmet için gece gündüz koşturmayan AK Parti'de görev üstlenemez. Bunlar bizde mecburidir. Aksi takdirde ortaya çıkan tablodan sadece AK Parti değil, şehirlerimiz de zarar görmektedir. AK Parti'nin kaderi ile milletin kaderi et ile tırnak gibi iç içe geçmiştir. Hiçbir şahsi hesap bu ilmi misyonun üstüne geçemez. Bileğini bükmeye darbecilerin gücünün yetmediği bu partiye içerden zarar verilmesine izin vermeyiz. 2023 seçim zaferimizin sembolü olacak. 23 milyon üye hedefiyle yolumuza devam edeceğiz. Bu bizim için zor bir şey değil. Şu an 11 milyonu aşkın üyemiz var. Her bir üyemiz 1 üye daha getirirse seçimi kazandık demektir. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları bunları yapmaya başlarsa mesele bitmiştir.  Seçim öncesi seçimi kazanacağız.

''CHP'NİN BAŞINDAKİ ZAT KADINLARI BİZLERE KARŞI KIŞKIRTIYOR''

CHP'nin başındaki zat, kadınları bize karşı kışkırtarak onlara iş hayatında yer vermediğimizi iddia etmiş. Hele bir de bu zatın muhafazakar genç kadınlara seslenmesi yok mu, insanda azıcık utanma duygusu olsa bu lafı ağzına bile alamaz. Kadınlarımızın en temel hakkı olan başörtüsü özgürlüğünü ellerinden almak için Anayasa Mahkemesi'nin önünde nöbet tutan birine düşen ahkam kesmek değil, başını eğip yerine oturmaktır. Kardeşlerimize verdiğimiz, kadınlara verilen destekleri iyi anlatsın diye kadın kollarımızı illere gönderdik. 

''HER GÜN BİR HDP'Lİ ÇIKIP BUNLARA POSTA KOYUYOR''

Ülkemizin demokrasi ve kalkınma adımlarından rahatsızlık duyan çevreler umutlarını 2023 seçimlerine bağladılar. Her yolu deneyenlerin artık sabrı kalmadı. AK Parti'yi tökezleterek ülkeyi zor duruma düşürmek isteyenler her yola başvurmaya başladı. Bürokrasiden siyasete hayatının hiçbir başarı olmayan bu zata ülkeyi teslim etmek isteyenlerin amaçları milletin hayrına değildir. Masanın gizli ortaklarından yedikleri ayarlar var. Hergün bir HDP'li çıkıp bunlara posta koyuyor. Tehdit ediyor.

''BUNLAR MI TERÖRLE MÜCADELE EDECEK?''

Geçmişlerini inkar pahasına o masada oturanları milletimize havale ediyorum. Bunlar mı Türkiye''nin güney sınırlarında terörle mücadele edecek? Bunlar mı Karadeniz'deki savaşta tarafları bir araya getirip çözüm arayacak? Bun ları mı dar gelirli vatandaşlarımızı sıkıntıdan kurtaracak? Bunlar mı istihdamı artıracak? Bunlar mı eğitimden sağlığa, ulaşıma tüm alanda mevcut durumu koruyacak?

''ENFLASYONU DÜŞÜRECEK OLAN BİZİZ''

Bugün insanlarımızın geçim sıkıntısı olabilir. Ama şunu da bilmeliyiz dünya bir girdaptan geçiyor. İnsanlarımızı geçim sıkıntısından kurtaracak olan da enflasyonu düşürecek olan da istikrarı tahkim edecek olan da biziz. Türkiye'nin AK Parti ile Cumhur İttifakı ile yoluna devam etmesi için milyonlarca sebep sayabiliriz. Bu hakikatlerle milletimizin huzuruna çıktığımızda karşımıza dikilenlerin kağıttan kaplan olduğu anlaşılacaktır. Fahiş fiyat artışlarıyla insanımızın rızkına uzanan habis ellere karşı hukuki ve idari düzenlemeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Göz açtırmayacağız. Ülkemizi İnşallah şu anki küresel kriz ortamında da çıkaracağız. Türkiye 21. yüzyılın yükselen yıldızlarından birisi olacaktır. Yeter ki biz bu süreçte umudumuzu asla kaybetmeyelim. 

''FED'İN ADIMI SIRADAN BİR OLAY DEĞİL''

Koronavirüs salgını nedeni ile üretim azaldı. Salgın kaynaklı olumsuzluktan gelişmiş ülkeler dahil herkes etkilendi. İşte FED'in Amerika'daki adımı. FED'in adımı sıradan bir olay değil. Bu görülmüş bir şey değil. Bizim vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde hemen hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik. Destek ve teşvik paketlerimizle her kesimden vatandaşımıza yardım ettik. Geçtiğimiz yıl tarihimizin en yüksek ihracat rekorunu kırdık. Türkiye'nin bu noktaya yıllık 36 milyar dolardan geldi. 

''İRACATTA İKİNCİ HEDEF 1 TRİLYON DOLAR''

Geçen yıl ihracatta 225 milyoar doları aştık. Türkiye bu noktaya 36 milyar dolardan geldi. Hedefimiz önce 500 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmak ardından bunu ikiye katlamaktır. Salgında nasıl vatandaşımızı kaderine terk etmediysek şimdi de kimseyi yalnız bırakmıyoruz. Savaş nedeniyle tarihi zirveleri zorlayan petrol, doğalgaz ve emtia fiyatları konusnuda vatandaşımızın yanındayız. Vatandaşımızın yükünü hafifletmek için konut gazı fiyatında yüzde 82'ye varan sübvansiyon sağladık. Fahiş fiyat konusunda hukuki düzenlemeleri yapmayı sürdüreceğiz. Şu andaki küresel kriz ortamından ülkemizi çıkaracağız. 

"TETİKÇİ AKADEMİSYENLER NE DERSE DESİN"

Mandacı ekonomistler, tetikçi akademisyenler ne derse desin. Türkiye nitelikli insan kaynağı, sağlam altyapısı ile 21. yüzyılın yükselen yıldızlarından biri olacak. Yeter ki biz bu süreçte umudumuzu asla kaybetmeyelim. Şu an aşılmaz görülen engeller önümüzden birer birer kaybolacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!