banner2

Bütün şer cephesi karşımızda: 14 Mayıs'ta Erdoğan'la görüşmek sıraya girecekler

Tayyip Erdoğan'ın sadece Türkiye için değil dünya için fırsat olduğunu, Türkiye Yüzyılı'nın daha yeni başladığını söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, 'tüm şer cephesi karşılarında olmasına rağmen' 14 Mayıs'ta seçimi Cumhur İttifakı'nın kazanacağını ve ABD ile Avrupa'dan liderlerin Erdoğan'la görüşmek için sıraya gireceğini kaydetti.

Politika 29.01.2023, 19:58 29.01.2023, 20:27
Abone ol

Türkiye 14 Mayıs 2023 seçimlerine yol alırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana'daki konuşmasıyla gündeme damga vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçimde çeşitli bahanelerle destek vermeyen kesimlerin daha sonra bundan pişman olabileceğine işaret eden Soylu, 'bütün şer cephesinin şu anda Cumhur İttifakı karşısında olduğuna' dikkat çekti. 

"Tayyip Erdoğan sadece Türkiye için değil dünyada ümmet, insanlık için büyük bir fırsattır" diyen Soylu, Cumhur İttifakı'nın 14 Mayıs seçiminden zaferle ayrılacağını ve ABD ile Avrupa ülkelerinden liderlerin Tayyip Erdoğan'la görüşebilmek için sıraya gireceklerini kaydetti. 

LANET OLSUN SİZE, ÇOCUKTAN TERÖRİST OLUR MU!

AK Parti Adana İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Soylu şu mesajları verdi:

"8-9 yaşındaki çocukları annelerinin kucağından alıp dağa götürüyorlar, boyunca kalaşnikof veriyorlar ve çocukları terörist yapmaya çalışıyorlardı. Lanet olsun size, çocuktan terörist mi olur? Bütün bunların yanı sıra yol, öğretmen, doktor, hastane ve üniversite yok. Bütün bunların karşı karşıya kaldığı tabloyla ilgili hepimiz bu ülkenin doğusu ve batısı arasındaki makus talihi ne zaman yenecek diye endişe içerisindeydik. Recep Tayyip Erdoğan sadece 20. yüzyılın eksiklerini kapatmadı, 21. yüzyılın altyapısını yaptı. Tayyip Erdoğan aynı zamanda Doğu ve Batı arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırdı."

"Biz terörle mücadeleyi sadece teröristi tasfiye etmek için ortaya koymadık, demokrasiyi tahkim etmek için ortaya koyduk. Demokrasiyi terörün üzerinden yok etmeye çalışanlar, demokrasiyi terörün üzerinden tasfiye etmeye çalışanlar, 'Biz kendi düzenimizi kurarız, sizin düzeninize uymayız' diyenlere karşı demokrasiye sahip çıktık."

TUŞİMİYA'DAN YÜKSEK KALORİ KÖMÜR ÇIKTI

"Gabar'da petrol bulduk. Hem de petrolü al traktörde istediğin gibi kullan. Dünyanın çok az yerinde böyle kalitede petrol var. Gabar'da petrol nasıl çıktı? Terörden temizlendi, temizleniyor da orada rahat rahat bu çalışmalar yapılıyor. Geçen gün Gabar'a gittik. Oradan da Tuşimiya Vadisi'ne geçtik. 40 yıldır terörün terk etmediği vadi, Allah'a çok şükür kahramanlarımız sayesinde, Kılıçdaroğlu ile Ali Babacanların, diğerlerinin tasfiye etmek istediği İHA ve SİHA'lar sayesinde Allah'a hamdolsun ki tertemiz oldu. O zor vadiye indik. Elimizi zemine attık, elimize 6 bin 500 kalorinin üzerindeki enerjide bir kömür geldi. İnşallah şimdi o da işlenecek."

"Biraz önce ziyaret ettiğimiz kıraathanede Bingöl'ün Genç ilçesinden hemşehrilerimiz vardı. Genç ilçesinde 320 milyon ton demir cevheri çıktı. Adnan Menderes döneminde Ereğli Demir Çelik Fabrikası'nı kuran Fatin Rüştü Zorlu'dur. 1960 darbesinden sonra 'Bu fabrikayı Fatin Rüştü Zorlu kurdu' levhasını oradan hemen kaldırdılar. Şimdi aynen Ereğli Demir Çelik Fabrikası gibi Bingöl Genç'te çok büyük bir demir çelik fabrikası kurulacak. Yanında başka fabrikalar, üretim tesisleri de kurulacak. Sadece Diyarbakır'da 3 organize sanayi sitesi var, 450 yatırımcı sırada, yer bulmaya çalışıyor."

ERDOĞAN BOYUN EĞER ZANNETTİLER 

"Herkesin yarınlarına umutla bakabileceği Türkiye'yi oluşturmaya çalışıyoruz. Söylerken dalga geçiyorlar. 2016 yılında İçişleri Bakanı olduktan sonra biraz meseleyi anladık ve meseleyle ilgili geleceğe ait planlar yaparken 'Terör örgütü dağlarda adım atamayacak' demiştim. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terörle ilgili konsepti tamamen değiştirmişti. 'İnlerine gireceksiniz', 'Kesintisiz operasyon', 'Terörü kaynağında yok edeceksiniz' demişti. Bütün bunları İHA'larla, SİHA'larla, mühimmatlarla yaparken de nereden geçtiğimizi biliyoruz. Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı operasyonuna giderken Amerika, Avrupa, Kanada 'Bu operasyonu yapamazsınız' dediler. Türkiye'yi eski Türkiye zannettiler. Tayyip Erdoğan'a da başını eğer, boynunu büker, 'Bizim sözümüzü kabul eder' dediler." 

"Hakkari'nin burnundan Hatay'ın denizine kadar terör devleti kurmak istiyorlardı. Tayyip Erdoğan'ın ve Türkiye'nin buna rıza göstermesini, o terör devletinin orada kurulmasını istediler. Bir taraftan DEAŞ ile mücadele eden Türkiye, bir taraftan FETÖ ile mücadele eden Türkiye, bir taraftan da aynı şekilde Afrin'den terör örgütünü oradan tasfiye etmek istedi. Bizi karanlıkta bırakmak istediler. Amerika 'Mühimmatlarımı vermiyorum', Almanya 'Tanklarımı kullanamazsın', Kanada 'Ben kameralarımı vermiyorum, vermeyeceğim' dedi. Zannettiler ki biz buradan çıkamayacağız. Sizin çocuklarınız, bu ülkenin Türk mühendisleri, bizim evlatlarımız, Amerika'ya, Avrupa'ya, Kanada'ya inat bir şekilde, Mehmetçiğimiz Afrin'e girer girmez, onlar da ambargoyu koyar koymaz, 1,5 ayda onların bize vermediklerini ürettiler, ay-yıldızlı mührü de böğrüne vurdular."

100 YIL SONRA BİLE DUA EDECEKLER 

Türkiye'nin eski Türkiye olmadığına dikkati çeken Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Savunma sanayisinde yüzde 20'den yüzde 80'e geldik. Çıldırıyorlar. Niçin? Kendi otomobilimizi yapıyoruz, Gabar'da petrol buluyoruz, Bingöl'de demir cevheri çıkarıyoruz, Bilecik'te altın madeni buluyoruz, çıldırıyorlar. Sakarya'da Karadeniz Gaz Sahası'nda gaz çıktığını gördükten sonra 'Biz bu Türkiye'yi nasıl durduracağız?' diye dövünüyorlar, çıldırıyorlar, sapıtıyorlar. Siz tarihin döngüsünü değiştiriyorsunuz. Biz 600 yıl boyunca hakkı ve adaleti dünyanın her noktasına götürmeye çalıştık. Şimdi Afrika'ya bile gitseniz bizim vatandaşımızı sevgiyle kucaklıyorlar. Balkanlar'da Anadolu'nun kokusu duyuluyor. Orta Doğu, Orta Asya öyle... Her tarafımızda bu millete ait sevgi hali söz konusu. Ecdadımız bize kötü bir miras bırakmadı. Biz dönüp ecdadımıza dua ediyoruz. 100 yıl sonra gelecek nesillerimiz dönecek 'Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye'ye öyle bir iyilik yaptı ki Allah onlardan razı olsun' diye dua edecekler."

DAĞLARDA TEK BİR TERÖRİST KALMAYACAK

"Amanoslar'da terörist temizliği zordur. Ağaçlar iğne yapraklıdır, görebilmek de mümkün değildir. Görürsünüz, kaybedersiniz. Allah'a şükür Afrin'e girdik ya ilk önce o bölge temizlendi, ardından bugün Hatay'dan Adıyaman'a kadar Amanoslar'da bir tek terörist yok. Cudi'de, Tendürek'te terörist yok. Bir kardeşiniz, evladınız, Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı, bu büyük mücadeleyi milletimizin ve sizin iradenize dayanarak gerçekleştiren evlatlarınız olarak söylüyorum. 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak. Türkiye Yüzyılı sadece bizim 14 Mayıs'ta inşallah yapılacak seçimle ilgili bir sloganın adı değildir. Türkiye Yüzyılı büyük bir yürüyüş, mücadelenin başlangıcıdır."

BÜTÜN ŞER CEPHESİ KARŞIMIZDA 

"Biz tepenin üstüne getirdik, hepsi karşımızdalar. Bütün şer cephesi karşımızdalar. Yalanlarla, dolanlarla, entrikalarla karşımızdalar. Tayyip Erdoğan'a, Cumhur İttifakı'na, Türkiye'nin birliğine ve beraberliğine tahammül edemiyorlar. Erdoğan sadece Türkiye için değil dünya için çok önemli. Tayyip Erdoğan sadece Türkiye için değil dünyada ümmet, insanlık için büyük bir fırsattır. İlk kez dünya böyle bir fırsatla karşı karşıyadır. Bugün Afganistan'dan Pakistan'a, etrafımızdaki coğrafyadan dünyada mazlum ve mağdur milletlere kadar herkesin baktığı coğrafya Anadolu coğrafyasıdır, bu büyük ve asil millettir. İlk kez böyle bir liderle gidiyoruz. 20 yıldır dünyayı avcunun içi gibi bilen ama hiçbir ilkesinden, inancından vazgeçmeden yarınlara, milletine itimat ederek 'Ben sadece milletin, Allah'ın önünde eğilirim' diyerek yürüyen bir liderle yürüyoruz."

HERKESTEN DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM

"Eğer 'şunun buyu, bunun şunu vardı' dersek 100 yıl sonra gelecek nesil bize dua etmez. Derler ki 'Tayyip Erdoğan gibi büyük bir fırsatları vardı yazıklar olsun onlara kaçırdılar bu fırsatı.' Böyle bir anlayışla karşı karşıya kalmayalım. Onun için birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize destek olalım. Allah'ın izniyle 14 Mayıs akşamı seçim sonuçları açıklandığında göreceksiniz o Amerika'nın, Avrupa'nın bütün liderleri sıraya girecekler, 'Biz de Tayyip Erdoğan ile konuşabilir, tebrik edebilir miyiz?' diyecekler. Bunu göreceksiniz. Amerika, Almanya, İngiltere bizden zengin ama Rusya-Ukrayna arasındaki savaşa girmeye cesaretleri de itibarları da yok. İtibar Tayyip Erdoğan'ın ve Türkiye'nin var. Onun için tahıl krizi çözülüyor. Göreceksiniz bu yolculuk devam edecek. Allah, Ayasofya'yı açanları bereketiyle ve rahmetiyle donatacaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!