Yandex Metrica

Sitede Ara

Togg'un kullanım yelpazesi genişletiliyor! Devlet Malzeme Ofisi 30 bin Togg alacak 

Togg'un kullanım yelpazesi genişletiliyor! Devlet Malzeme Ofisi 30 bin Togg alacak 

Yerli otomobil Togg'un alım yelpazesinin genişletilmesiyle bu yıl Devlet Malzeme Ofisi tarafından kamuya 30 bin Togg alınacak. 

Otomobil

09.02.2024, 15:23

Togg'a yönelik kamu alım garantisi bu yıl  hayata geçiyor. 2035 yılına kadar 30 bin araç devlet kurumlarının kullanımında hizmet verecek. İlk alım bu yıl yapılacak. Togg'un kamu tarafından alım sürecini Devlet Malzeme Ofisi tarafından yapılacak. 

TOGG'un C SEGMENT SUV MODELİ ALINACAK 

Kamu alım garantisinde takvimde  belli oldu. İlk etapta Togg'un C segment SUV modeli, devlet kurumlarında kullanılacak. 

BU YIL 500 OTOBİL SATILACAK 

Togg kurumlara bu yıl 500 otomobil satacak ancak 2035 yılının sonuna kadar 9 bin 500 C segment SUV, araç filosuna katmayı hedefliyor. Togg ailesinin ikinci modeli sedan otomobilden 4 bin 750 adet alınacak. Ticari modelin alımı ile bu sayı 30 bin olacak.

"TOGG'A YÖNELİK KAMU ALIM GARANTİSİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ülkemizin vizyon projesi Togg'a yönelik kamu alım grantisini de hayata geçiriyoruz. Kamuda bu araçların kullanımı ile DMO ile burayı ilişkilendirdik ve bir alım garantisi yaptık. Togg'u valilere kadar yollayarak Tükiye sathında görünmesini sağlamış olacağız." dedi.

TOGG NASIL VE NERELERDE SARJ EDİLEBİLECEK? 

Togg'un ihtiyaç duyacağı şarj istasyonları ülkenin dört bir yanında yaygınlaşması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İlk yerli ve milli elektrikli otomobil 2023'te yollarda olduğunda farklı şekillerde şarj edilebilecek. 

Togg yollarda olduğunda elektriğe ulaşılabilen her yerde güvenle şarj edilebilecek. Şarj için farklı seçenekler mevcut.

Togg Akıllı Cihaz Mühendisi Eren Uyanık, Togg'u şarj etmenin yollarını şu şekilde anlattı; 

Uyanık, "İlk ve en basit yol şarj kablosu kullanmak. Bu sayede otomobilinizi elektrik olan her yerde şarj edebilirsiniz. Bunu için şarj kablonuzu otomobilin bagajından çıkartıp önce prize sonra otomobile takmanız yeterli. Evinizde apartmanınızda sitenizde ve avm'lerde kolayca bulabileceğiniz bu kutular sayesinde otomobilinizi güvenli ve hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Kablonuzun bir ucunu şarj cihazına diğer ucunu otomobilinizin şarj soketine takın. Eğer imkanınız varsa evinize bu cihazlardan bir tane edinmeniz en sağlıklı yoldur. Bu istasyonlarda kablolar aynı benzin istasyonlarında olduğu gibi cihazına entegredir. Sizin ekstra bir kablo taşımanıza gerek kalmaz. Diğer istasyonlara göre çok daha güçlü olduğundan otomobilinizin batarya doluluk oranını 25 dakika içerisinde yüzde 20'den yüzde 80'e çıkartacaktır." dedi.

TOGG'UN C-SEDAN VE C-X COUPE MODELLERİ

Togg, ilk akıllı cihazı C-SUV'un banttan inmesinin ardından C-Sedan ve C-X Coupe modelleri için çalışmaların planlar dahilinde devam ettiğini açıkladı.

Togg'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "İlk akıllı cihazımız C-SUV'u banttan indirirken, sizi çalışmaları planlarımız doğrultusunda devam eden C-Sedan ve C-X Coupé ile tanıştıralım istedik." denildi.

SÜRÜCÜLERE KONFORLU BİR SÜRÜŞ KEYFİ 

Türkiye'nin yerli otomobil markası Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağı doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C-SUV'da, Snapdragon Dijital Kokpit Platformları'nı kullanacak.

Togg, C-SUV'un bilgi ve eğlence sistemini Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile güçlendirecek. Akıllı cihaz, gelişmiş grafik ve araç içi multimedya deneyimlerinin yanı sıra bilgisayar görüşü desteği, yapay zekâ yetenekleri, entegre ve sürekli uyarlanabilir kokpit sistemi sayesinde kullanıcılarına daha konforlu, bağlantılı ve kesintisiz bir sürüş keyfi sağlayacak. 

C-SUV SON DERECE YETENEKLİ BİR AKILLI CİHAZ OLACAK

Togg'un teknolojisi, C-SUV'u çevre ile iletişim kurabilen, çözümler üreten ve bu çözümleri somut ürün ve hizmetler halinde kullanıcıya sunan akıllı bir cihaza dönüştürüyor. C-SUV'u bağlantılı olmanın bir adım ötesine taşıyan bu teknoloji, akıllı ev cihazları ve akıllı şehirlerdeki diğer tüm IoT cihazlarıyla entegre bir şekilde çalışarak hem kullanıcıların hem yolcuların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading