Yandex Metrica

Rekabet için çabalıyor: Tesla, Türkiye'de indirime gitti!

Rekabet için çabalıyor: Tesla, Türkiye'de indirime gitti!

ABD'li elektrikli otomobil devi Tesla fiyat indirime gitme kararı aldı. Otomobil piyasasındaki rakipleriyle yarış halinde olan ve dünyanın farklı ülkelerinde fiyat indirimleri gerçekleştiren ünlü marka bu sefer de Türkiye'de indirim yaptı. Model Y'lerde yaşanan indirim 400 bin liraya kadar vardı.

Otomobil

23.01.2024, 21:40

Tesla, Türkiye fiyatlarında dikkat çeken bir güncelleme yaptı. Tesla, Çin ve ABD için sık sık fiyat güncellemeleri yapan marka Türkiye için de Model Y'de indirim yapıldığını açıkladı. Yapılan indirimler 400 bin liralara vardı. Model Y'nin donanım özelliklerine göre farklı fiyatlar ortaya çıkmış oldu.

TOGG'UN PİYASAYA ÇIKMASIYLA DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARDAN İNDİRİM 

Son yıllarda Türkiye'ye akın eden elektrikli otomobil markaları kendilerini kanıtlamak ve piyasada daha fazla yer edinmek için fiyat tarafında rekabete girişti. Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'un da çok sevilmesiyle birlikte güç kaybedeceklerini düşünen firmalar fiyatlarını aşağı çekmeye başladı.

 ELON MUSK'IN TÜRKİYE'YE İLGİSİ VAR

Tesla'nın sahibi milyarder iş insanı Elon Musk'ın Türkiye'ye olan ilgisi artıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sürekli diyalog halinde olan Musk'ın Türkiye'ye otomobil fabrikası kuracağına dair iddialar öne çıkıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading