Yandex Metrica

Haydarpaşa'da otomobil piyasasını etkileyecek kareler: Binlerce sıfır araç böyle görüntülendi

Haydarpaşa'da otomobil piyasasını etkileyecek kareler: Binlerce sıfır araç böyle görüntülendi

Otomobil piyasasına ilişkin Ticaret Bakanlığı'nın aldığı önlemler fahiş fiyatları engellerken, rakamlarda belirgin düşüşler yaşandı. Öte yandan Avrupa'dan gemilerle gelen ithal sıfır kilometre araçlar Haydarpaşa Limanı'nda ilginç görüntülere sahne oldu. Binlerce ithal sıfır araç havadan böyle görüntülendi.

Otomobil

04.03.2024, 18:20

Fiyatlandırma politikalarıyla dengelenmeye çalışan ikinci el otomobil piyasası giderek düşmeye devam ediyor. Son olarak Avrupa'dan gemilerle gelen ithal sıfır kilometre araçlar Haydarpaşa Limanı'nda ilginç görüntülere sahne oldu. Binlerce ithal sıfır aracın gelmesiyle ikinci el de fiyatların daha da aşağı çekilmesi ön görülüyor.

BİNLERCE ARAÇ HAYDARPAŞA'YA GELDİ

Sıfır araçlar üretildikleri ülkelerden gemilerle İstanbul Haydarpaşa ve diğer uygun limanlara getiriliyor. Burada marka ve modellerine göre park edilen araçlar, bir süre sonra satılacak galerilere gönderiliyor. Binlerce aracın yer aldığı Haydarpaşa limanının havadan görüntülenmesi ilginç manzaralar oluşturdu.

Görüntülerde araçlardan bazılarının gemilerden indirilerek, park alanlarına dizilmeye devam edildiği görülüyor.

SIFIR ARAÇLAR HEMEN TESLİM DÖNEMİ

Yetkililer konuyla ilgili, "Kayıt dışı ticaret maksatlı talebin sektörden el çektirilmesiyle bu anlamda sektöre zarar veren talep yerini reel tüketiciye bıraktı. Geçtiğimiz aylarda bayilerde sıfır araç bulunamazken, geldiğimiz noktada aylarca süren bekleme süresi normalleşerek yerini hemen teslim alışverişlere bıraktı." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading