Yandex Metrica

Cumhur İttifakı ortaklarından BBP'de büyük kurultay tarihi belli oldu

Cumhur İttifakı ortaklarından BBP'de büyük kurultay tarihi belli oldu

MKYK toplantısının sonuç bildirgesine göre BBP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek, yaklaşık 1100 delege oy kullanacak, genel başkan, MKYK ve Merkez Disiplin Kurulu seçimleri yapılacak

Otomobil

23.01.2024, 22:25

Büyük Birlik Partisinden yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında, genel merkez binasında düzenlenen MKYK toplantısının sonuç bildirgesi paylaşıldı.

Sonuç bildirgesine göre partinin 12. Olağan Büyük Kurultayı 22 Ekim'de Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Kongrede yaklaşık 1100 delege oy kullanacak, genel başkan, MKYK ve Merkez Disiplin Kurulu seçimleri gerçekleştirilecek.

"İSVEÇ'İN NATO'YA GİRİŞİ MECLİS'İN GÜNDEMİNE GELMEMELİDİR"

Bildirgede, İsveç'te Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği yakınlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan saldırı da kınanarak, "İsveç'in Ankara Büyükelçisi çağırılarak nota verilmelidir. İsveç'in NATO'ya girişi, bırakın oylamayı, bu şartlarda Meclis'in gündemine bile getirilmemelidir." ifadeleri kullanıldı.

Azerbaycan'ın Karabağ'da başlattığı antiterör operasyonunun desteklendiği ve Türkiye'nin her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğu belirtilen bildirgede, "Ermenilerin Karabağ'ın anayasal statüsünü değiştirmeye yönelik girişimleri ile sivil ve askeri unsurlara yönelik gerçekleştirdikleri terör eylemleri üzerine Azerbaycan devletinin Karabağ'ın belli bölgelerinde başlattığı yerel nitelikte terörle mücadele faaliyetlerini sonuna kadar destekliyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading