Yandex Metrica

Sitede Ara

Togg'un fiyatı belli oldu tartışmalar alevlendi! Togg almak için hayal kuranlara kötü haber

Togg'un fiyatı belli oldu tartışmalar alevlendi! Togg almak için hayal kuranlara kötü haber

Yerli otomobilde Türkiye'nin göz bebeği olan Togg'un fiyatı hakkında ortaya atılan iddia ortalığı karıştı. Türkiye’deki otomotiv sektörünü yorumlayan gazeteci Emre Özpeynirci Togg hakkında açıklamalar yaptı.

Otomobil

23.01.2024, 18:33

Türkiye’deki otomotiv sektörüne dair açıklamalar yapan gazeteci Emre Özpeynirci, TOGG’un (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) fiyatını 1 milyon TL olarak öngördüğünü ifade etti. Özpeynirci, özel bir teşvik getirilirse fiyatın daha düşük olabileceğini de dip not olarak ekledi.

Gazeteci Emre Özpeynirci, Daktilo1984’ten Arın Demir’in sorularını yanıtladı. Özel bir teşvik olmazsa TOGG’un birinci el tahmini satış fiyatının 1 milyon TL olacağını söyleyen Özpeynirci, TOGG’un maliyeti ne kadar düşük olursa olsun bataryaları ithal olduğu için fiyatının dövize endeksli olacağını vurguladı.

Bu fiyat tahmini hakkında Özpeynirci, “TOGG’un CEO’su, Türkiye’deki C-SUV sınıfındaki konvansiyonel araçlarla rekabet edeceklerini açıkladı. Bu araçların mevcut fiyatları 800 bin-1 milyon TL bandında değişiyor. Rekabet kanununa aykırı olduğundan TOGG’un fiyatını düşürmek için ÖTV desteği getiremezler ama başka bir teşvik uygulanabilir” açıklamasını yaptı.

Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortasında prim artış oranı belli oldu: Kim ne kadar ödeyecek? Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortasında prim artış oranı belli oldu:... Haberi Görüntüle

'TÜRKİYE'DE OTOMOBİL FİYATLARI 500 BİN TL OLABİLİR'

Yeni yılda Türkiye’deki otomotiv piyasası beklentilerini aktaran Özpeynirci, otomobil fiyatlarındaki artışın sadece kurdaki dengesizlikle açıklanamayacağını belirtti. “Çip krizi sebebiyle artan maliyetlerin yanında vergi dilimindeki artış da fiyatların yükselmesine sebep oluyor” diyen Özpeynirci, “Kur düşse de otomobillere zam geleceği apaçık ortada. Eğer matrah güncellemesi gibi bir durum olmazsa Şubat veya Mart aylarında Türkiye’deki ortalama otomobil fiyatlarının 500 bin TL bandına oturmasını bekliyorum. 2022’de otomotiv sektörüne destek veya teşvik yapılmazsa, beklentiler pazarın ciddi şekilde daralacağı yönünde” ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading