Yandex Metrica

Sitede Ara

Yavuz Selim Kıran kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

Yavuz Selim Kıran kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran kimdir, nereli, kaç yaşında ve mesleği ne? Yavuz Selim Kıran’ın hayatı ve biyografisi.

Kimdir

12.03.2024, 14:06

2018 yılı Ağustos ayı itibariyle >Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak görevine devam eden Yavuz Selim Kıran’ın hayatına dair merak edilen detayları sizler için derledik. Peki Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran kimdir, kaç yaşında ve nereli? 

İşte merak edilen soruların yanıtları...

YAVUZ SELİM KIRAN KİMDİR? 

1 Ocak 1985 tarihinde Ordu’nun Ünye ilçesinde dünyaya gelen Yavuz Selim Kıran, lisans öğrenimini Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayarak mezun olmuştur. 

Çalışma hayatında önemli görevlerde yer alan Kıran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevine atanarak ardından Avrupa Birliği (AB) Genel Sekreterlik Müşavirliği ve AB Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur. 

Daha sonra Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) Başkan Danışmanlığı ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’nün (TÜSSİDE) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Kıran, ayrıca Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı olarak da görev yapmıştır. 

Yavuz_Selim_Kıran_kimdir

2018 yılı genel seçimlerinde AK Parti Ordu Milletvekili adayı olan Yavuz Selim Kıran, 7 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır. 

Görevine halen devam etmekte olan Kıran, evli ve bir çocuk babasıdır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading