Yandex Metrica

Sitede Ara

Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızı Sally Kellerman kimdir? Sally Kellerman neden öldü?

Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızı Sally Kellerman kimdir? Sally Kellerman neden öldü?

Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızı Sally Kellerman'dan sevenlerini yasa boğan bir haber geldi. Hal böyle olunca Kellerman'ın hayatı da merak konusu oldu. Peki, Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızı Sally Kellerman kimdir? Sally Kellerman neden öldü? İşte detaylar...

Kimdir

23.01.2024, 18:53

Ünlü oyuncu Sally Kellerman hakkında ortaya çıkan bir haber, sevenlerini yasa boğdu. 84 yaşındaki başarılı oyuncu, evinde ölü bulundu. Peki, Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızı Sally Kellerman kimdir? Sally Kellerman neden öldü? İşte merak edilen soruların yanıtları...

YALAN RÜZGARI DİZİSİNİN YILDIZI SALLY KELLERMAN KİMDİR? 

Yalan Rüzgarı dizisinin yıldızı Sally Kellerman 2 Haziran 1937 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya, Long Beach'te dünyaya geldi.

Sally Kellerman'ın annesi piyano öğretmeniydi, babası ise petrol işiyle uğraşıyordu. Sally Kellerman çocuk yaşlardayken annesi ve babası Los Angeles'a taşınma kararı aldı. Hollywood Lisesi'nden mezun olduktan sonra Los Angeles Şehir Koleji'nde oyunculuk eğitim alan Kellerman ilk olarak "Look Back in Anger"da sınıf arkadaşı Jack Nicholson dahil geleceğin yıldızı olacak birçok oyuncuyla birlikte rol aldı.

Kariyerinin ilk dönemlerinde daha çok televizyonda boy gösterdi. 1962'de Cheyenne'de oynadıktan sonra The Twilight Zone, The Outer Limits, The Alfred Hitchcock Hour ve Bonanza gibi yapımlarda konuk oyuncu olarak yer aldı.

Orijinal Star Trek'te Dr. Elizabeth Dehner karakterini oynadığı ve Uzay Yolu fanları arasında kült statüsüne ulaştı. 80'ler de de çalışmaya devam etti. 2014'te The Young and the Restless'taki (Yalan Rüzgarı) rolüyle Emmy'ye aday gösterildiyse de kazanamadı. Kellerman, televizyoncu Rick Edelstein'la 2 yıl evli kaldıktan sonra boşanmış, 1980'de Jonathan D Krane ile evlenmişti.

SALLY KELLERMAN ÖLÜM SEBEBİ NEDİR?

Sally Kellerman'ın ölüm haberini oyuncunun menajeri Alan Eichler duyurdu. Eichler yaptığı açıklamada Sally Kellerman'ın evinde ölü olarak bulunduğunu ve kalbinin durması sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

SALLY KELLERMAN KAÇ YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ?

Ünlü oyuncu Sally Kellerman 84 yaşında hayatını kaybetti. Ülkemizde, Yalan Rüzgarı dizisinde canlandırdığı Constance Bingham jarakteriyle bilinen Sally Kellerman'ın 60 yılı aşkın bir sinema ve televizyon kariyeri vardı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading