Yandex Metrica

Sitede Ara

Yakup Tilki kimdir, tutuklandı mı? Yakup Tilki, Alevilere ne dedi?

Yakup Tilki kimdir, tutuklandı mı? Yakup Tilki, Alevilere ne dedi?

Twitter'da TT olan Yakup Tilki'nin kim olduğu sosyal medya kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Alevilere hakaret eden Yakup Tilki kimdir, nereli? Yakup Tilki'nin mesleği ne? İşte detaylar...

Kimdir

20.05.2024, 00:02

Twitter gündeminde TT olan Yakup Tilki hakkında araştırmalar yapılıyor. Peki Yakup Tilki kimdir? Yakup Tilki ne dedi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

YAKUP TİLKİ KİMDİR?

Yakup Tilki'nin kim olduğuna ya da mesleğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. rel="dofollow" target="_blank" title="Yakup Tilki kimdir? Ne dedi? Yakup Tilki tutuklandı mı?">.

YAKUP TİLKİ ALEVİLERE NE DEDİ?

Yakup Tilki, Twitter hesabı üzerinden açtığı bir canlı yayınla Alevilere hakaret ve küfürler savurdu. Bu gelişme üzerine Tilki’ye çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Alevileri sevmediğini ve kendisini izlememelerini istemediğini belirten Tilki Alevilere, “Bunlar kafir’ dedi. 

YAKUP TİLKİ TUTUKLANDI MI?

Yakup Tilki’nin Alevilere ettiği küfürlerin ardından twitter kullanıcıları "Yakup Tilki Tutuklansın" etiketi oluşturdu. Etiket kısa sürede Twitter da TT oldu. 

Sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Yakup Tilki, Alevilere küfürler etti. Yakup Tilki’nin sosyal medyada paylaşılan canlı yayın görüntüleri, tepki topladı. Yapılan şikayetler üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Yakup Tilki'yi gözaltına aldı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca da Yakup Tilki hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçundan soruşturma açıldığı belirterek, "Twitter isimli sosyal medya aracı üzerinden yaptığı sözlü paylaşımla Alevi vatandaşlarımıza yönelik aşağılayıcı ve hakaret mahiyetinde sözler sarf eden şüpheli Yakup Tilki hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmek’ suçundan Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen şüpheli Yakup Tilki bugün emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading