SON DAKİKA
Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın kimdir, aslen nereli? Aybüke Yalçın kaç yaşında şehit oldu?

Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın kimdir, aslen nereli? Aybüke Yalçın kaç yaşında şehit oldu?

Aybüke Yalçın, hayatının baharında PKK'lı teröristler tarafından şehit edildi. 2016 yılında Batman'ın Kozluk ilçesine atandığını öğrendiğinde sosyal medya hesabından yaptığı "Öğretmen oldum ben" paylaşımında büyük bir heyecan ve mutlulukla yeni görev yerine gitmişti. Ancak, görev yaptığı süre içinde PKK'lı teröristlerin saldırısına uğrayarak ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Tüm çabalara rağmen kurtarılamayan Aybüke Öğretmen, şehit düştü. O dönemde sosyal medyada paylaştığı mutluluk dolu anları ve öğrencileriyle geçirdiği anıları, şimdi anısını yaşatıyor. Aybüke Yalçın, ülkesine hizmet etmek için gittiği görev yerinde terör saldırısı sonucunda yaşamını yitiren genç bir öğretmen olarak hafızalarda yerini aldı. Peki Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın kimdir, aslen nereli? Aybüke Yalçın kaç yaşında şehit oldu?

Kimdir

23.01.2024, 21:45

Aybüke Yalçın, büyük bir heyecan ve mutlulukla gittiği ilk görev yeri Batman/Kozluk'ta PKK'lı teröristler tarafından 2017 yılında şehit edilmesi üzerine bir filmle anlatıldı. 2016 yılında atandığı Batman Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni öğrenince sosyal medya hesabından yaptığı "Öğretmen oldum ben" paylaşımı, Aybüke Öğretmen'in neşeli başlangıcını simgeliyordu. 9 Haziran 2017 tarihinde okulda karneleri dağıttıktan sonra Kozluk ilçe merkezine gelen Aybüke Yalçın ve arkadaşları, gasp ettiği takside bekleyen PKK'lı saldırgan tarafından hedef alındı. Saldırı sırasında Aybüke Öğretmen, Belediye Başkanı Veysi Işık'a ait aracın önünden geçerken saldırıya uğradı ve ağır yaralandı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Aybüke Yalçın, terör saldırısında şehit oldu. Peki Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın kimdir, aslen nereli? Aybüke Yalçın kaç yaşında şehit oldu?

Ulaş Bardakçı neden vefat etti, kaç yaşında öldü? Ulaş Bardakçı... Haberi Görüntüle

Jacob Rothschild kaç yaşında öldü? Rothschild Baron'u neden öldü, kimdir? Haberi Görüntüle

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN KİMDİR, ASLEN NERELİ?

3 Eylül 1994 tarihinde Çorum'un Osmancık ilçesinde dünyaya gelen, Körfez Anadolu Lisesi mezunu bir bireydir. Lise döneminde müzik eğitimi almak için Edremit Kültür ve Sanat Derneği'ne katıldı. Eğitim hayatına Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde devam ederek mezun oldu. 2016 yılında, öğretmenlik kariyerine Batman'ın Kozluk ilçesindeki Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde atanarak başladı. Aynı zamanda bir izci lideriydi.

AK Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı kim, aslen nereli, kaç... Haberi Görüntüle

AYBÜKE YALÇIN KAÇ YAŞINDA ŞEHİT OLDU?

Aybüke Yalçın 22 yaşında şehit olmuştur.

Merve Karataş kimdir? Bağımsız İBB Başkan Adayı Merve Karataş hangi... Haberi Görüntüle

AYBÜKE YALÇINI ŞEHİT EDENLER YAKALANDI MI?

Saldırıyı gerçekleştiren kişi, olay yerinden kaçtı. Kaçış sırasında Bekirhan Jandarma Karakolu'nun önüne gelince, jandarma ekipleri "Dur!" ihtarında bulundu. Ancak bu uyarıyı dikkate almayarak içinde bulunduğu aracı patlattı. 22 Mart 2018 tarihinde bombalı düzenek hazırlayan ve "Agit" kod adını kullanan PKK mensubu, Sason ilçesi kırsalında gerçekleştirilen jandarma operasyonunda öldürüldü. Ayrıca, saldırıyla ilgili olarak Batman 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yürütülen davada, beş kişi "terör örgütüne silah sağlamak" suçundan 18'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading