Yandex Metrica

Sitede Ara

Peaky Blinders'ı yıldızı Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü?

Peaky Blinders'ı yıldızı Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü?

Peaky Blinders dizisindeki rolüyle tanınan aktrist Helen McCrory 21 Nisan 2021'de hayatını kaybetmişti. Peki, Peaky Blinders'ın Polly karakterini canlandıran oyuncusu Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü? İşte detaylar...

Kimdir

07.03.2024, 18:19

Peaky Blinders dizisi ile tanınan Helen McCrory, geçtiğimiz Nisan ayında 52 yaşındayken yaşamını yitirmişti. Üç Harry Potter filminde de rol alan McCrory'nin ölüm haberini eşi aktör Damian Lewis duyurmuştu. Şimdilerde 6. sezonu ile tekrar izleyici karşısına geçecek olan Peaky Blinders'ın oyuncularının hayatları araştırılıyor. Hayatı merak edilen isimler arasında Peaky Blinders'ın Polly karakterini canlandıran oyuncusu Helen McCrory'de yer alıyor. Peki, Helen McCrory kimdir? Helen McCrory neden öldü? İşte merak edilen soruların yanıtları...

HELEN MCCRORY KİMDİR?

Helen Elizabeth McCrory, Londra'nın Paddington bölgesinde, 17 Ağustos 1968'de doğdu.Annesi Ann Gallerli babası Iain ise Glasgowlu bir diplomattı. Babasının mesleği dolayısıyla dünyanın birçok yerinde yaşadı. 15 yaşında yatılı okulda okumak için İngiltere'ye döndü. İngiliz oyuncu, genellikle televizyon dizileri ile tanındı.
Londra Sanat Üniversitesi Drama bölümünden mezun oldu. Lucky Jim (2003), Charles II: The Power and The Passion (2003) televizyon dizilerinde oynadı.

1 Nisan 2006'da Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmi Bellatrix Lestrange rolü için seçildiği duyurulmuştu. Ancak McCrory hamileliği nedeniyle bu rolden çekilmek zorunda kaldı. Buna rağmen serinin 6. filmi olan Harry Potter ve Melez Prens'de Bellatrix Lestrange'in kardeşi Narcissa Malfoy'u canlandırmıştır. Ayrıca Doctor Who'da The Vampires of Venice bölümünde Rosanna karakterini canlandırdı.

Helen McCrory, 2003 yılında Five Gold Rings adlı tiyatro oyununda onunla birlikte yer alan oyuncu Damian Lewis ile tanıştı. Lewis ile evlenen McCrory'nin Manon adında 2006 doğumlu bir kızı ve Gulliver adında 2007 doğumlu bir oğlu bulunmaktadır. 2017 yılında Britanya İmparatorluk Nişanı almıştır. 2020 yılında Nisan ayında kocası Lewis ile birlikte COVID-19 pandemisinden etkilenen sağlık çalışanları için 1 milyon pound toplamışlardır.

HELEN MCCRORY NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü aktrist Helen McCrory 21 Nisan 2021 yılında, 52 yaşındayken kanser hastalığı sebebiyle yaşamını yitirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading