SON DAKİKA
Mehmet Metiner kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Mehmet Metiner kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Eski AK Parti milletvekili, gazeteci ve yazar Mehmet Metiner kimdir, nerelidir? İşte Mehmet Metiner’in hayatına dair merak edilen tüm ayrıntılar...

Kimdir

23.01.2024, 17:53

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden üç dönem milletvekili olarak TBMM’de görev alan gazeteci ve yazar Mehmet Metiner’in hayatını ve biyografisini sizler için derledik. Peki Mehmet Metiner kimdir, nereli ve kaç yaşındadır? İşte yanıtı... 

Gamze Altun kimdir, nerelidir? Gamze Altun şampiyon mu oldu? Gamze... Haberi Görüntüle

MEHMET METİNER KİMDİR? 

5 Mart 1960 tarihinde Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya gözlerini açan Mehmet Metiner, lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlayarak mezun olmuştur. 

Mesleki hayatında Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme gibi çeşitli dergilerin genel yayın yönetmenliğini yapan Metiner, ayrıca dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Fazilet Partisi (FP) Genel Başkanı M. Recai Kutan’ın danışmanı olarak da görev yapmıştır. 

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay kimdir, kaç... Haberi Görüntüle

MEHMET METİNER’İN MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİ 

Bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi’nde de öğretim görevlisi olarak dersler veren Mehmet Metiner, 2011 yılında gerçekleşen genel seçimlerde mensubu olduğu AK Parti’den Adıyaman Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiştir. Daha sonra 2015 yılında gerçekleşen genel seçimlerde 25 ve 26. dönemlerde İstanbul Milletvekili seçilerek 2018 yılına kadar görevine devam etmiştir. 

Yayınlanmış pek çok kitabı bulunan Mehmet Metiner, evli ve iki çocuk babasıdır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading