Yandex Metrica

Madeleine Albright kimdir, kaç yaşında? Madeleine Albright, neden öldü?

Madeleine Albright kimdir, kaç yaşında? Madeleine Albright, neden öldü?

ABD'nin ilk kadın Dışişleri Bakanı Madeleine Albright'in ölümü sonrası kim olduğu ve hayatı sosyal medya kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Peki, Madeleine Albright kimdir, kaç yaşında? Madeleine Albright, neden öldü? İşte detaylar...

Kimdir

23.01.2024, 19:02

NATO'nun Avrupa'da eski Sovyet cumhuriyetlerine doğru genişleme politikasını destekleyen ABD'nin ilk kadın Dışişleri Bakanı Madeleine Albright hayatını kaybetti. Hal böyle olunca sosyal medya kullanıcıları, "Madeleine Albright kimdir, kaç yaşında? Madeleine Albright, neden öldü?" sorularının yanıtlarını arar oldu. Sizin için merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

MADELEINE ALBRIGHT KİMDİR?

25 Mayıs 1937 yılında doğan Madeleine Korbel Albright, ailesiyle beraber Nazi zulmünden kaçmak için Çekoslovakya'dan ABD'ye göç etmişti. Para kazanmak için küçük yaşta bir mağazada çalışmaya başlayan Albright, Columbia Üniversitesi'nde kamu hukuku ve yönetim doktorası yapmıştır. Clinton yönetimine Dışişleri Bakanı olmadan önce ABD'nin Birleşmiş Milletler nezdinde büyükelçisi olarak görev yapmıştır.

MADELEINE ALBRIGHT NEDEN ÖLDÜ?

Madeleine Albright uzun zamandır savaştığı lenfomaya yenildi ve 23.03.2022 tarihinde hayatını kaybetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading