Yandex Metrica

Sitede Ara

Kış Olimpiyatları'nda yarı finale çıkan Furkan Akar kimdir, hangi spor branşında?

Kış Olimpiyatları'nda yarı finale çıkan Furkan Akar kimdir, hangi spor branşında?

Kış Olimpiyatları'nda kayak sporunda madalya kazanan Furkan Akar, yarı finale yükseldi. İşte, Furkan Akar'ın hayatı ve başarıları...

Kimdir

11.02.2024, 18:46

2022 Beijing Kış Olimpiyatları’na ülkemizden 7 sporcu katıldı. Furkan Akar ise açılış oyununda bayrağımızı dalgalandıran isim oldu. Kısa Mesafe Sürat Pateni kategorisinde gösterdiği başarıyla Türkiye tarihine geçen Akar'ı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu da tebrik etti. Beijing'den madalya ile dönmek için elinden geleni ardına koymayacağını söyleyen Furkan Akar, 1 hafta öncesinden Çin'e giderek çalışmalarına başlamıştı. Peki Furkan Akar kimdir? Furkan Akar branşı ne?

FURKAN AKAR KİMDİR?

6 Mart 2002 yılında Erzurum’da doğan Furkan Akar, Beijing Kış Olimpiyatları’nın en genç sporcularından bir tanesi. Akar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün lisanslı sporcusudur.

FURKAN AKAR BRANŞI NE?

Furkan Akar, Kısa Mesafe Sürat Pateni kategorisinde performans göstermektedir ve Akar'ı bu spor dalına yönlendiren kişi abisidir. Küçük yaşlarda abisinin antrenmanlarını seyrettiğini söyleyen genç sporcu, 9 yaşından itibaren kayak sporuna ilgi duymuş. Akar, yaklaşık 11 yıldır bu kategoride çalışmalarını sürdürmektedir. Kısa Mesafe yarışlarında çeşitli ülkelerde oynayarak, spor hayatına devam etmektedir. 

ADINI TARİHE YAZDIRDI

Günde 5 saat antrenman yaptığını söyleyen Furkan Akar, Kısa Mesafe Sürat Pateni dalında Olimpiyat bileti alan ilk Milli sporcu olmuş; Çin'deki başarısından bağımsız olarak Türkiye tarihine geçmiştir. 

MADALYA ALMADAN GELMEYECEĞİM

1 hafta öncesinden Çin’e giderek olimpiyatlara hazırlanmaya başlayan Furkan Akar, verdiği bir röportajda kürsüde yer almak istediğini ve madalya alacağını söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading