Yandex Metrica

Sitede Ara

Jeff Flake kimdir, kaç yaşında ve mesleği ne?

Jeff Flake kimdir, kaç yaşında ve mesleği ne?

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine aday olarak gösterilen Jeff Flake ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Peki Jeff Flake kimdir?

Kimdir

17.03.2024, 15:21

Gündemde yer alan haberlerin başında şu an Jeff Flake geliyor. Peki Jeff Flake kimdir? Jeff Flake kaç yaşında? Jeff Flake’nin asıl mesleği ne? İşte merak edilenler…

JEFF FLAKE KİMDİR?

31 Aralık 1962 yılında doğan Jeff Flake, Amerikalı siyasetçi ve Amerika Birleşik Devletleri Arizona eski Senatörü’dür. Arizona, Snowflake’de dünyaya gelen Jeff Flake, Brigham Young Üniversitesi’nde Uluslarası İlişkiler bölümünde lisansını tamamlamış sonrasında Siyaset Bilimi bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 1980'lerin başında, Güney Afrika'daki İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi için misyoner oldu. Amerika Birleşik Devletleri'ne döndükten sonra, Goldwater Enstitüsü'nün İcra Direktörü görevini üstlendi. 2001-2013 yılları arasında Temsilciler Meclisi üyesi oldu. Flake, görevdeki Jon Kyl'in emekli olduğunu açıklamasının ardından 2012 Senato seçimleri için aday oldu. Genel seçimlerde Demokrat aday ve eski ABD Cerrahı Richard Carmona'yı oy farkı ile yendi. Flake, 2013'te bir göçmenlik reformu yasasını Senato'dan geçiren iki partili "Sekizli Çete" ABD senatörlerinden bir tanesiydi. Jeff Flake aslında Başkan Donald Trump'ı açıkça eleştirmesiyle tanınır, ancak her ne kadar onu olumsuz eleştirse de genellikle Trump'ın pozisyonlarına uygun olarak oy kullandığı bilinmektedir. Flake'in Senato'daki görevi 2019 yılında sona ermiştir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading