Yandex Metrica
SON DAKİKA
Ertuğrul Özkök kimdir, kaç yaşında?

Ertuğrul Özkök kimdir, kaç yaşında?

2. Sayfa'nın konuğu olan Ertuğrul Özkök gündem oldu. Peki, Ertuğrul Özkök kimdir? Ertuğrul Özkök kaç yaşında? Ertuğrul Özkök aslen nereli? Ertuğrul Özkök neden ayrıldı? Ertuğrul Özkök kovuldu mu? Detayları haberimizde...

Kimdir

23.01.2024, 18:16

Ertuğrul Özkök 35 yıldır yer aldığı Hürriyet ile yollarını ayırdı. Bir gazetede en uzun süre yer alan yazarlardan biri olan Ertuğrul Özkök'ün ayrılışı sosyal medya kullanıcıları şaşırttı. Haberi duyanlar Ertuğrul Özkök'ün hayatıyla ilgili araştırmaya koyuldular. Kullanıcılar: Ertuğrul Özkök kimdir? Ertuğrul Özkök kaç yaşında? Ertuğrul Özkök aslen nereli? Ertuğrul Özkök neden ayrıldı? Ertuğrul Özkök kovuldu mu? sorularına yanıt aradılar.

Ulaş Bardakçı neden vefat etti, kaç yaşında öldü? Ulaş Bardakçı... Haberi Görüntüle

ERTUĞRUL ÖZKÖK KİMDİR?

Ertuğrul Özkök 4 Ağustos 1947 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Aslen Bulgaristan göçmeni olan ailesi mübadele sonrası İzmir'e yerleşti. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda eğitim gören Özkök, bir sene kadar TRT'de muhabir olarak yer aldıktan sonra öğretim hayatı için ayrıldı ve Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaptı.

Ertuğrul Özkökö Hacettepe Üniversitesi'nde 1986 senesine kadar öğretim üyeliği yamasının ardından, Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Özkök, Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni olarak 20 yıl görev aldı ve daha sonra bu görevi 29 Aralık 2009 tarihinde sonlandırdı. Emin Çölaşan, Ertuğrul Özkök hakkında son kitabında (Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi) birlikte yaşadıkları bazı anılara yer verdi. Ertuğrul Özkök aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Öğrencilik zamanlarında sosyalist görüşlere sahip olduğunu söyleyen Özkök, Özal'ın etkisiyle liberalizme yöneldi.

Sahra Işık kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Sahra Işık Survivor... Haberi Görüntüle

ERTUĞRUL ÖZKÖK HÜRRİYET'TEN AYRILDI MI?

T24 haber sitesinde yer alan habere göre, Simavi ailesi ve Doğan Holding'in sahip sahip olduğu 20 yıl aralıksız Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve bu görevi bıraktığı Aralık 2009 yılından beri köşe yazan Ertuğrul Özkök’ün gazeteden ayrıldığı iddia edimişti. Ertuğrul Özkök bugün yaptığı açıklamada bu iddiayı doğruladı.

Bilen Akpınar kimdir? İBB bağımsız adayı Bilen Akpınar nereli? Haberi Görüntüle

ERTUĞRUL ÖZKÖK KOVULDU MU?

Ertuğrul Özkök'ün ayrılığından sonra bu konuda birçok iddia ortaya atıldı. Fakat Ertuğrul Özkök'ün Uçankuş Tv'ye yaptığı açıklamada Hürriyet ile yollarını dostça ayırdıklarını ifade etti.

Sahra Işık kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Sahra Işık Survivor... Haberi Görüntüle

ERTUĞRUL ÖZKÖK ESERLERİ

(1977) Sanat, İletişim ve İktidar 
(1985) İletişim Kuramları Açısından, Kitlelerin Çözülüşü 
(1987) Elveda Başkaldırı 
(1989) Stalin Baroku 
(1997) Artakalan Zamanda 
(2010) Tuhaf 
(2012) Yedi Büyük Günah 
(2013) kırk7 
(2014) Bir Beyaz Türk'ün Hafıza Defteri 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading