Yandex Metrica

Ekonomist Atilla Yeşilada kimdir, kaç yaşında? Atilla Yeşilada aslen nereli?

Ekonomist Atilla Yeşilada kimdir, kaç yaşında? Atilla Yeşilada aslen nereli?

Ekonomist olarak tanınan, söyledikleri ve tahminleri ile geniş kitlelere hitap eden Atilla Yeşilada kimdir? Atilla Yeşilada kaç yaşında, nereli?

Kimdir

21.05.2024, 09:36

Söylediği sözlerle ve verdiği tavsiyeler ile başarılı ekonomist kimliğini öne çıkaran Atilla Yeşilada, sosyal medyada araştırılan isimler arasında yer alıyor. Peki,  Atilla Yeşilada kimdir? Atilla Yeşilada kaç yaşında, nereli?

ATİLLA YEŞİLADA KİMDİR?

1961 yılında İstanbul, Bahariye’de doğan Atilla Yeşilada, 1980 yılında ST George Avusturya lisesini bitirmiş ve sonrasında AFS bursuyla Winsconsin Eyaletinde bir lisede eğitimine başlamıştır. Atilla Yeşilada, Ekonomi ve İşletme dalında eğitimini ABD'nin Illinois Eyaletinde Eastern Illinois Üniversitesinde tamamlamış, 1989 yılında bir yıl The Jerome Levy Institute'da araştıra uzmanı olarak görev yapmıştır. Eş zamanlı olarak çeşitli Amerikan Üniversitelerinde ekonomi ve finans dersleri verdi. Atilla Yeşilada, 1990 yılında Türkiye'ye dönerek 2011 yılına kadara Global Menkul Değerler, Eczacıbaşı Menkul Değerler ve Ege yatırımı olmak üzere çeşitli kurumlarda genel müdür olarak çalışmıştır. Hormonlu Büyüme Yılları ve Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi adlı iki kitabı olan Atilla Yeşilada, yıllardır çeşitli internet sitelerinde de yazılar yazmaktadır.

ATİLLA YEŞİLADA KİTAPLARI

  • Hormonlu Büyüme Yılları
  • Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi
  • Ekonominin Bitiş Düdüğü ve Başlama Vuruşu
  • Ekonomide Sonuna Geldiğimiz Yollar

Habere Tepki Ver

1

2

0

0

0

0

0

0


Loading