Yandex Metrica

Sitede Ara

Diyarbakır valisi kimdir? Ali İhsan Su nereli, kaç yaşında?

Diyarbakır valisi kimdir? Ali İhsan Su nereli, kaç yaşında?

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen çevre illerde de hissedildi. Bu illerden birisi ise Diyarbakır oldu. Diyarbakır da enkaz altında kalan vatandaşların durumu hakkında Vali Ali İhsan Su açıklama yaptı. Peki, Diyarbakır valisi kimdir? Ali İhsan Su nereli, kaç yaşında?

Kimdir

23.02.2024, 15:01

Diyarbakır Valisi  Ali İhsan Su'nun hayatı merak edilmeye başlandı.Depremle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Su Vatandaşlar tarafından hayatı merak edilmeye başlandı.

Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Haberi Görüntüle

 ALİ İHSAN SU KİMDİR?

25.06.1959 yılında Konya'da doğan Ali İhsan Su, Üniversite öncesi eğitimini Konya'da tamamlamıştır. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1985 yılında mezun olup, master eğitimini bitirdikten sonra 1988 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir. Bitlis-Ahlat İlçesi Kaymakam Vekilliği yapan Ali İhsan SU, 76. dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek, kurucu kaymakam olarak Ankara-Evren İlçesi Kaymakamlığına atanmıştır. Evren İlçesinin İlk Kaymakamı olarak İlçe kuruluşunu tamamlamıştır. Daha sonra Diyarbakır-Çermik İlçesi Kaymakamlığı, Hakkâri İli Vali Yardımcılığı, Afyon-Çay İlçesi Kaymakamlığı, Bilecik-Söğüt İlçesi Kaymakamlığı, Samsun-Terme İlçesi Kaymakamlığı, Hatay-İskenderun Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur. 1989 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre ile İngiltere'ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen Ali İhsan SU, Valilik düzeyinde birçok takdir ve teşekkür belgesi almış olup, ayrıca çalıştığı İl ve İlçenin sivil toplum kuruluşlarından da çeşitli ödüller almıştır.

1985 yılında bitirdiği Siyasal Bilgiler Fakültesinin ardından İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi dalında master yapmış ve Kamu Yönetimi Uzmanı unvanı almıştır. İçişleri Bakanlığının düzenlemiş olduğu AB Fonları, Afet Yönetimi, İnsan Hakları, Sınır Mevzuatı, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma, Yerel Yönetim Reformları, Yönetim ve Denetim v.b konularda hizmet içi eğitim kurslarına katılmış ve başarı ile tamamlamıştır.

2006 yılında kabul edilen '1700 Sayılı Dâhiliye Memurları Kanunu'na eklenen ek 3.maddesine ve ilgili yönetmeliğin hükümlerine istinaden 'Birinci Sınıf Mülki İdare Amiri' statüsüne yükselmiştir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading