Yandex Metrica

Dinçer Çekmez kimdir? Dinçer Çekmez öldü mü?

Dinçer Çekmez kimdir? Dinçer Çekmez öldü mü?

Kemal Sunal'la birlikte oynadığı filmler ile bilinen Dinçer Çekmez kimdir? Dinçer Çekmez öldü mü? Dinçer Çekmez hakkında merak edilenler haberimizin devamında.

Kimdir

12.05.2024, 00:35

Kemal Sunal ile Tarzan Rıfkı, İnek Şaban, Şaban Askerde, Süt Kardeşler gibi filmlerde birlikte rol alan Dinçer Çekmez sosyal medyada aranan isimlerden. Peki Dinçer Çekmez kimdir? Dinçer Çekmez neden öldü? İşte merak edilenler…

DİNÇER ÇEKMEZ KİMDİR?

21 Ocak 1940 yılında İstanbul’da doğan Dinçer Çekmez, sinema ve tiyatro oyuncusudur aynı zamanda tiyatrocu Metin Çekmez’in kardeşidir. Dinçer Çekmez, uzun yıllar boyunda İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosunda görev almış ve bu uzun seneler içerisinde birçok oyunda rol almıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan emekli olan Dinçer Çekmez, özellikle 1970′li yıllarda rol aldığı güldürü filmleriyle kendini izleyiciye sevdirmiştir. Kemal Sunal'la birlikte oynadığı Şark Bülbülü, Tarzan Rıfkı, İnek Şaban, Şaban Askerde, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Atla Gel Şaban gibi film ve TV dizilerinde aldığı rollerle, filmlerde kullandığı kültleşmiş replikleriyle ("O kadar!" ve "Mazlum'u getirin bana!" gibi) ve "Kadırgalı Eşref" adlı bir kabadayıyı oynadığı Şabanoğlu Şaban filminde attığı nârâlarıyla fazlasıyla bilinir. Dinçer Çekmez, Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı pek çok filmde rol alması ile film camiasında tanınan bir isim haline geldi. "Meraklı Köfteci", "Süt Kardeşler", "Ortadirek Şaban", "Tarzan Rıfkı" gibi pek çok filmde "patron" ve "kabadayı" rollerini canlandıran Çekmez, attığı naralarla ve özellikle Kartal Tibet'in yönettiği "Şark Bülbülü" filmindeki "Bana Mazlum'u getirin" repliğiyle ekranlarda tanındı.

Dinçer Çekmez, kendisi gibi oyuncu olan Ayşin Atav ile evli idi fakat bu evliliği sürdüremeyip boşandılar. Dinçer Çekmez'in bu evliliğinden Ceren Muslu, Canseli Çekmez adlarında iki kızı vardır.

DİNÇER ÇEKMEZ NEDEN ÖLDÜ?

Dinçer Çekmez, 12 Mart 2013 tarihinde İstanbul'da geçirdiği  kalp krizi sonucunda 70 yaşında hayatını kaybetmiştir. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading