Yandex Metrica

Cihat Tamer kimdir, kaç yaşında? Cihat Tamer öldü mü?

Cihat Tamer kimdir, kaç yaşında? Cihat Tamer öldü mü?

Usta oyuncu Cihat Tamer yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Peki Cihat Tamer kimdir? Cihat Tamer kaç yaşında?

Kimdir

20.05.2024, 23:35

Geçtiğimiz günlerde kalp ve damar hastalıkları ve solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybeden Ferhan Şensoy’un bugün veda töreni düzenlendi. Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda veda töreninin sunuculuğunu Okan Bayülgen üstlenirken, birçok sanatçıda konuşma yaptı. Şensoy hakkında konuşma yapan bir isim de Cihat Tamer’di. Yaptığı açıklamalar ile gündeme düşen Cihat Tamer’in hayatı merak konusu oldu. Peki Cihat Tamer kimdir? Cihat Tamer hangi dizilerde oynadı? İşte Cihat Tamer hakkında merak edilenler…

CİHAT TAMER KİMDİR?

1943 yılında İstanbul’da doğan Cihat Tamer, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olan usta oyuncu, 1959 yılında Bakırköy Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başladı. 1961'den itibaren sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Bulvar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üsküdar Oyuncuları, Dostlar Tiyatrosu ve Cihat Tamer-Ercan Yazgan Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda görev aldı. Sinema filmleri ve tv dizilerinde oynadı. Sanatçı Çasod üyesidir.

CİHAT TAMER HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

1971 yılında Bir Varmış Bir Yokmuş adlı yapım ile ekranlara giren ünlü oyuncu daha sonrasında Gerzek Şaban, Bir Yudum Sevgi, Patron Duymasın, Perihan Abla, Yoksul, Değirmen, Bizimkiler, Kırmızı Kart, Mahallenin Muhtarı, Herkesin Hayali, Üçüzler, Kavuşma, Düğüm, Şenlik Var, Paydos, Uzun Hikaye, Tövbeler Tövbesi, Zor Adam, Koltuk Sevdası,Kiraz Mevsimi, Mucize, Yalan Dünya, Tehlikeyle Flört ve Altınsoylular gibi birçok yapımda rol almıştır.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0


Loading