Yandex Metrica

Sitede Ara

Cemil Özbayer kimdir, kaç yaşında ve nereli? Cemil Özbayer öldü mü?

Cemil Özbayer kimdir, kaç yaşında ve nereli? Cemil Özbayer öldü mü?

Televizyon dizilerinin yanı sıra "Hacı Bayram Veli" ve "Berlin Kaplanı" sinema filmlerinde de rol alan Cemil Özbayer'in hayatını kaybettiği duyuruldu. Peki, Cemil Özbayer kimdir, kaç yaşında ve nereli? Cemil Özbayer neden öldü?

Kimdir

27.01.2024, 18:25

Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu Cemil Özbayer gelen son dakika haberlerine göre hayatını kaybetti. Televizyon dizilerinin yanı sıra "Hacı Bayram Veli" ve "Berlin Kaplanı" sinema filmlerinde de rol alan Özbayer, 67 yaşındaydı. Peki, Cemil Özbayer kimdir, kaç yaşında ve nereli?  Cemil Özbayer neden öldü? 

CEMİL ÖZBAYER KİMDİR?

Cemil Özbayer 1955'te Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuarı'nda 1975'te mezun olan Özbayer, Cüneyt Gökçer, Mahir Canova ve Bozkurt Kuruç gibi hocalardan dersler aldı.

Konservatuvarda öğrenciyken Devlet Tiyatroları'nda pek çok oyunda rol almaya başlayan oyuncu, mezun olduktan sonra da burada oynamaya devam etti.

Yerli ve yabancı klasiklerde yer alan usta oyuncu, 1990'lı yıllarda yönetmenliğe ağırlık verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu, Sivas Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu'nda yönetmenlik yapan Özbayer, "Romeo ve Juliet", "Şeyh Bedrettin", "Bir Ceza Avukatının Anıları" ve "Ya Devlet Başa Kuzgun Leşe" oyunlarını yönetti. Özbayer, "IV. Murat", "Kuvvai Milliye Destanı", "Budala", "Fehim Paşa Konağı", "Woyzeck", "Bir Başkası", "Satıcının Ölümü", "Akümülatörlü Radyo", "Romanoff ile Juliet", "Karar Kimin", "Kral Lear", "Genç Osman", "Hürrem Sultan", "Üçüncü Selim", "Genç Werther'in Yeni Acıları", "Susuz Yaz" ve "Bu Hesapta Yoktu" gibi pek çok tiyatro oyununda rol aldı.

Cemil Özbayer, 2000'li yıllarda televizyon dizilerinde oyunculuk yapmaya başladı. "Bizim Aile", "Büyük Buluşma", "Kuşdili", "Hakkını Helal et", "Milat" ve "Kollama"nın da arasında bulunduğu dizilerde rol alan usta tiyatrocu, 2007'de "Hacı Bayram Veli" ve 2011'de "Berlin Kaplanı" sinema filmlerinde de oyunculuk yaptı.

EMRE KARAYEL PAYLAŞTI!

Emre Karayel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Karayel paylaşımında,  "Bir büyük aktörü daha kaybettik. Türk tiyatrosunun sevenlerinin başı sağ olsun. Allah gani gani rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

CEMİL ÖZBAYER NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü isim Cemil Özbayer'in ölümünün sebebi hakkında bir açıklama yapılmadı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading