Yandex Metrica

Sitede Ara

Başak Şengül kimdir? Başak Şengül kaç yaşında, nereli ve evli mi?

Başak Şengül kimdir? Başak Şengül kaç yaşında, nereli ve evli mi?

Haber spikeri ve televizyon programı sunucusu Başak Şengül kimdir, kaç yaşında, nereli ve evli mi? İşte Başak Şengül’ün hayatı ve biyografisi.

Kimdir

20.05.2024, 22:28

CNNTÜRK ekranlarında yayınlanan Akıl Çemberi adlı tartışma programının sunucu olan Başak Şengül’ün hayatına ve mesleki kariyerine dair merak edilen ayrıntıları sizler için derledik. Peki Başak Şengül kimdir, kaç yaşında, nereli ve evli mi? İşte Başak Şengül hakkında merak edilenler...

BAŞAK ŞENGÜL KİMDİR?

3 Eylül 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Başak Şengül, lise öğrenimini Pertevniyal Lisesi'nde tamamladıktan sonra lisans öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nde tamamlayarak mezun olmuştur.

BAŞAK ŞENGÜL’ÜN GAZETECİLİK KARİYERİ

Gazetecilik kariyerine 2000 yılında henüz öğrenci iken CNN Türk'te stajyer olarak başlayan Şengül, üniversiteden mezun olduktan sonra muhabir olarak göreve başlamıştır. Ardından burada altı sene muhabirlik yapmaya devam eden Başak Şengül, 2006 yılında ise CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü adlı programı sunmaya başlamıştır. Daha sonra yine CNN Türk ekranlarında yayınlanan Farkında mısınız? adlı programı altı ay kadar hazırlayıp ve sunan Şengül, 2009 yılında ise buradaki görevinden ayrılarak Haber Türk Televizyon kanalına geçerek, haber spikeri olarak görev yapmıştır.

2009 yılının Eylül ayından itibaren tekrar CNN Türk'e geri dönerek, gün içi haber kuşağında spikerlik görevine devam eden Başak Şengül, ayrıca aynı kanalda hafta içi her gün yayınlanan Bugün adlı programı sunmaktadır. Şengül, aynı zamanda CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akıl Çemberi programını da halen sunmaya devam etmektedir.

BAŞAK ŞENGÜL EVLİ Mİ?

Başak Şengül ile ilgili en çok merak edilen konuların başında evli olup olmadığı da gelmektedir. Bekar olan Şengül, İstanbul’da yaşamaktadır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading