Yandex Metrica

Aziz Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Aziz Yıldırım nereli, serveti ne kadar?

Aziz Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Aziz Yıldırım nereli, serveti ne kadar?

Aziz Yıldırım Fenerbahçe eski başkanıdır. Uzun yıllar Fenerbahçe'ye uzun yıllar başkanlık yaptı. Tekrar Fenerbahçe başkanlığına aday olup olmayacağı konuşulmaya başlayan Aziz Yıldırım, internette araştırılmaya başladı. Peki Aziz Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Aziz Yıldırım nereli, serveti ne kadar?

Kimdir

21.05.2024, 22:07

Aziz Yıldırım Fenerbahçe'ye uzun yıllar başkanlık yaptı. Tekrar Fenerbahçe' nin başına geçip geçmeyeceğii merak edilmeye başladı. İnternette 'Aziz Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Aziz Yıldırım nereli, serveti ne kadar?' araştırılması yapılmaya başladı. Peki Aziz Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Aziz Yıldırım nereli, serveti ne kadar?

AZİZ YILDIRIM KİMDİR?

Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952'de Diyarbakır’da doğdu. Aziz Yıldırım 1990 - 1992 seneleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yönetimde bulundu. 15 Şubat 1998'de yapılan kongrede rakibi Vefa Küçük'ten fazladan bir oy kazanarak başkan oldu. 1998 - 2018 seneleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanlığını yapmasından sonra 3 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimli olağan genel kurulda rakibi Ali Koç'a karşı başkanlığı kaybetti. 

Üç çocuk babası olan Aziz Yıldırım, 7 Nisan 2010 tarihinde ilk iki çocuğunun annesi olan 30 yıllık ilk eşi Yıldız Algün'den ayrılarak 12 Mayıs 2011'de Gonca Çelikkıran ile evlendi. Bu evlilikten Yaz isminde bir kızı oldu. 

Aziz Yıldırım başkanlık yaptığı dönemde şike davası kapsamında 3 Temmuz 2011 tarihinde "Ekonomik çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" ve "Şike yapmak" iddiasıyla gözaltına alınıp 1 yıl hapiste kaldı. Daha sonra Aziz Yıldırım ve sarı-lacivertli takımın eski yöneticilerinin de olduğu çok sayıda kişi aklandı. Başkanlığı döneminde futbol takımı ile 6 lig şampiyonluğu 8 lig ikinciliği tattı. 

AZİZ YILDIRIM SERVETİ NE KADAR?

Aziz Yıldırım tekrar gündeme gelirken serveti de merak edilmeye başlandı. İnşaat Mühendisi ve iş insanı olan  Aziz Yıldırım’ ın servetiyle ilgili net bir bilgi bulunmuyor.  

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

0


Loading