Yandex Metrica

Sitede Ara

Aslı Enver kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Aslı Enver kimdir, nereli ve kaç yaşında?

İstanbullu Gelin dizisindeki rolüyle izleyicinin gönlünde taht kuran Aslı Enver kimdir, nereli ve kaç yaşında? Aslı Enver evlendi mi? Aslı Enver'in sevgilisi...

Kimdir

19.05.2024, 15:21

Aslı Enver, Kıbrıslı bir Türk baba ile eğitim için Türkiye'den Londra'ya giden bir annenin çocuğudur. 10 Mayıs 1984 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu, ailesinin ikinci çocuğu. Aslı Enver, 12 yaşına kadar Londra'da yaşadıktan sonra Türkiye'ye taşındı. Ülke değiştirmesinin etkisiyle bocalayan oyuncu, annesinin etkisiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almaya başladı. Enver, Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ndeki öğreniminden sonra, Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünü tamamladı.

ASLI ENVER'İN OYUNCULUK HAYATI

Aslı Enver oyunculuk alanındaki ilk deneyimini, TRT ekranlarında yayınlanan bir sitcomdaki 2 dakikalık rolüyle kazandı. Ardından Ayna isimli bir kısa filmde rol aldı. Başarılı oyuncunun çıkışı ise Kanal D'de yayınlanan Kavak Yelleri isimli diziyle oldu. Enver, bu gençlik dizisinde Mine karakterine hayat verdi. Ardından Hayat Bilgisi, Suskunlar gibi Türkiye'nin sevilen dizilerinde yer aldı. Bana Artık Hicran De isimli dizide ise başrol oyuncusu olarak rol aldı. Daha sonra 2015 yılında  Mutlu Ol Yeter isimli dizide de başrol oyunculuğunu devam etti. Aslı Enver, İstanbullu Gelin isimli kitaptan uyarlama olan dizide de başarısını gösterdi. Bu dizide Özcan Deniz ile birlikte başroldeydi.

ASLI ENVER EVLENDİ Mİ?

Güzel oyuncu Aslı Enver 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu ve manken Birkan Sokullu'yla evlendi. 27 Ağustos 2015 tarihinde ise avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamayla boşandığını açıkladı.

ASLI ENVER'İN SEVGİLİSİ KİM?

Aslı Enver ile Murat Boz'un, 2015 yılında çekilen Kardeşim Benim setinde yakınlaşmasının ardından, ikili 2016 yılında ilişkilerinin başladığını açıkladı. Bir süre ayrılıp barışarak devam eden ilişkileri 2017 yılında sonlandı. Aslı Enver daha sonra oyuncu Uraz Kagılaroğlu ile anıldı ancak şuanda sevgilisi olmadığı biliniyor.

ASLI ENVER'İN FİLMLERİ

2002 Ayna Egemen Sancak Kısa film
2013 Tamam mıyız? Beste Çağan Irmak Sinema filmi
2016 Kardeşim Benim Zeynep Uysal Mert Baykal Sinema Filmi

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading