Yandex Metrica

Protesto bahane zam şahane: Boğaziçi'nde en düşük akademisyen maaşı 8 bin TL oldu

Protesto bahane zam şahane: Boğaziçi'nde en düşük akademisyen maaşı 8 bin TL oldu

Aylardır, eğitime ara vererek durdukları yerden Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'yu protesto eden akademisyenlerin en düşük maaşı dün yapılan memur zamlarıyla birlikte 8 bin TL oldu.

Gündem

11.05.2024, 21:49

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak ataması gerçekleştirilen Prof. Dr. Melih Bulu'ya karşı öğrenci ve akademisyen eylemleri devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin 184. gününe girilirken akademisyenler cübbelerini giyerek hiçbir derse girmeden üniversitenin güney kampüsünde sırtlarını rektörlüğe dönüp protestolarını devam ettiriyorlar.

Plan yapanlar iki kere düşünsün! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı: Marmara'da o saatlere dikkat! Plan yapanlar iki kere düşünsün! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı: Marmara'da... Haberi Görüntüle

DURDUKLARI YERDEN ZAM ALDILAR

Dün açıklanan enflasyon rakamlarıyla beraber memur maaşlarına yapılan zam oranı da belli oldu. Memur maaşlarına getirilen zamlarla birlikte hiçbir derse girmeden protesto yapan akademisyenlerin maaşı da artış gösterdi.

İbrahim Tatlıses kalp ameliyatı mı olacak? İbrahim Tatlıses'in ameliyatı ne zaman? İbrahim Tatlıses kalp ameliyatı mı olacak? İbrahim Tatlıses'in ameliyatı ne... Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK MAAŞ 8 BİN LİRA OLDU

Memur maaşlarına yapılan yüzde 5.45'lik zam oranıyla birlikte Boğaziçi Üniversitesi'nde gün boyu, hareketsiz şekilde oldukları yerde duran ve başka bir şey yapmayan akademisyenler de yararlandı.

Enflasyon oranına bağlı olarak son yapılan zam oranıyla birlikte en düşük akademisyen maaşı 8 bin lira oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading