Gurbetçilerin bayram göçü başladı! Arabalı trenlerle 40 saat yolculuk yapıyorlar

Kurban Bayramı ve yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen binlerce gurbetçi yollara düşmeye başladı. Araba sürmek istemeyen gurbetçiler, araçlı trenleri tercih etti. Avusturya'dan kalkan tren, 40 saatin ardından Edirne'ye ulaştı. 

Gündem 21.06.2022, 11:25 21.06.2022, 12:00
Abone ol
Gurbetçilerin bayram göçü başladı! Arabalı trenlerle 40 saat yolculuk yapıyorlar

Yaz tatilini Kurban Bayramı ile birleştiren gurbetçiler ana vatanlarına doğru yolculuğuna başladı. Araçlarıyla uzun yolculuk yapmak istemeyenler çareyi arabalı trenlerde buldu. 

Avusturya'nın Villach şehrinde arabalarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkardı.

TREN EDİRNE'YE ULAŞTI

Avusturya'nın Villach şehrinden kalkan Optima Express Treni, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan'ın ardından Edirne Tren Garı'na ulaştı. 40 saate yakın süren bin 400 kilometrelik yolculuğun ardından gurbetçiler Türkiye'ye giriş yapmanın mutluluğunu yaşadı.

BİLET FİYATLARI ORTALAMA 164 AVRO

Bilet fiyatlarının kişi başı 164 avrodan başladığı trende, yolcuların seçtiği vagon sistemine ve aracın ölçülerine göre bilet fiyatlarında değişiklik görülüyor.

"ALMANYA'YA GİTSEK BİLE TÜRKİYE'DEN KOPAMAYIZ"

Gurbetçi Hasan Kaya, “Türkiye’ye her gelişimde kendimi çok mutlu hissediyorum. Yaşadığım hislerimi anlatmak çok zor. Türkiye’de kendimizi, mutlu, hür, iyi ve buranın bir parçası olarak hissediyoruz. Almanya’ya gitsek bile Türkiye’den kopamayız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!