Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bir kötü haber daha! SADAT'tan 1 milyon TL'lik tazminat davası

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bir kötü haber daha! SADAT'tan 1 milyon TL'lik tazminat davası

SADAT, avukatları aracılığı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik manevi tazminat açtı. Dava dilekçesinde, 'Çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir' ifadelerine yer verildi.

Gündem

23.01.2024, 19:23

SADAT, avukatları aracılığıyla CHP Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı. 

Dava dilekçesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından bahsedilerek, "Çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (SADAT)    adına avukatı A. Üsame Ceren ve avukat Enes Malik Saran tarafından 1 milyon TL'lik tazminat davası açıldı. 

Fatma Zehra Kınık kimdir? Fatma Zehra Kınık kimdir? Haberi Görüntüle

ŞİRKETİN KİŞİLİK HAKKINA SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dilekçede davacı SADAT yer alırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise davalı olarak yer aldı.

Dava dilekçesinde, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 13 Mayıs 2022 tarihinde 70’e yakın milletvekili ile birlikte toplamda 150’ye yakın partili ile müvekkil şirketin merkezine gidilerek, çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

Diğer yandan dilekçede, "Kemal Kılıçdaroğlu’nun beraberinde getirdiği onlarca siyasi parti üyesi ve milletvekilli ile 'sözde ziyaret amacı’ güderek yaptığı eylemin, şirketin ticari itibarına ve saygınlığına yönelik bir itibar suikastından farkı olmadığı" belirtildi. 

Manisa merkezli FETÖ operasyonu: 9 kişi kıskıvrak yakalandı Manisa merkezli FETÖ operasyonu: 9 kişi kıskıvrak yakalandı Haberi Görüntüle

DAVALI MÜVEKKİL ŞİRKETİ KARALAMA AMACI GÜDÜYOR 

Dilekçenin devam eden kısmında, "Davalı tarafın, davetsiz bir şekilde özel bir şirket olan müvekkil şirket merkezine gelerek görüşme talep etmesi ve müvekkil şirket kapılarını zorlayarak içeri girmeye çalışması üzerine davalının provokatif yaklaşımının müvekkil nezdinde kabul görmemesi sonucunda müvekkil şirkete karşı kullandığı ifadeler ile asıl amacının ziyaret olmadığı ve davalının başından itibaren müvekkil şirketi karalama amacı güttüğü açıkça anlaşılmıştır" sözleri kaydedildi. 

Kılıçdaroğlu'nun SADAT hakkında, "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş" sözlerine de dilekçede yer verildi. 

Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı: 5 milyar insana ulaşacak Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı:... Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU'NUN SOSYAL MEDYA İFTİRALARINA DA YER VERİLDİ

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara da yer verilirken, "Müvekkil şirkete yönelik Twitter paylaşımları ile, müvekkilin paramiliter bir kuruluş olduğunu ve işlerinin suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek olduğunu, paramiliter bir artık olduğunu ve her türlü pis işlere karışan zorba olduğunu iddia etmiştir" denildi. 

Karadeniz'de deprem paniği! Vatandaşlar sokaklara fırladı Karadeniz'de deprem paniği! Vatandaşlar sokaklara fırladı Haberi Görüntüle

'İDDİALARI İSPATLAYAMAMASI DURUMUNDA TAZMİNATA MAHKUM EDİLMELİDİR'

Dilekçede, "Davalı taraf, gerçek olmayan ve haksız iddialarını davanın açıldığı tarihe kadar geçen süreçte katıldığı her programda, resmi Twitter hesabında paylaşmaktan çekinmemiştir. Müvekkil şirket, davalı tarafından kendisine itibar eden milyonlarca seçmenine çok tehlikeli bir örgüt olarak tanıtılmaktadır. Bu halde müvekkilin yalnızca ticari itibarının zedelendiğini ifade etmek yapılan haksız saldırının yanında yetersiz bir ifade olarak kalacaktır. Müvekkil şirketin yöneticilerinin de, kişilik hakkı, saygınlığı, itibarı yok edilmeye çalışılmaktadır. Keza davalı, müvekkile yönelik ısrarlı ve sistematik saldırılarıyla müvekkil şirket çalışanlarını da adeta hedef göstermektedir. Davalının yaklaşık 1 aydır her konuşmasında müvekkil şirketten bahsederek karalamalarına devam etmesi bu hususu açıkça ortaya koymaktadır. Yargılamanın ivedilikle yapılması, davalının haksız iddialarını ispatlayamaması durumunda tazminata mahkum edilmesi, hukukun bir gereğidir" sözlerine yer verildi. 

Neslim Güngen kimdir? Neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Neslim Güngen kimdir? Neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Haberi Görüntüle

'SADAT TÜRK SİYASETİNDE BİR AKTÖR DEĞİLDİR'

SADAT'ın Türk siyasetinde bir yeri olmadığına dikkat çekilen dilekçede, "Müvekkil şirket, Türk Ticaret Kanunu’na göre faaliyet gösteren bir şirkettir. Bir politikacının politik çıkarları için bir şirketi karalamasını hukuk düzeni korumaz" ifadelerine yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading