Yandex Metrica

Taksim'de 1 Mayıs kutlaması yapılacak mı? Vali Gül'den merak edilen soruya yanıt

Taksim'de 1 Mayıs kutlaması yapılacak mı? Vali Gül'den merak edilen soruya yanıt

Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamalarına kapalı olacağını belirten İstanbul Valisi Davut Gül, "1 Mayıs, 2012 yılından itibaren Taksim'de kutlanmıyor. Dolayısıyla da Taksim bu anlamda sadece 1 Mayıs değil, bu tür etkinliklerin tamamına kapalı. Her sene olduğu gibi bu sene de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olarak, emekçilerimizin bayramı olarak İstanbul'umuza yakışır bir şekilde coşku içinde kutlanır" dedi.  

Gündem

23.04.2024, 21:31

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamındaki kutlamalarının Taksim'de olup olmayacağı sorusu gündemi meşgul ederken İstanbul Valisi Davut Gül'den konuya ilişkin açıklama geldi.

İstanbul Valiliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Gül, merak edilen soruyu yanıtladı.

Yeni Yüzüklerin Efendisi filminin oyuncuları kim, ne zaman çıkacak, hangi platformda? Yeni Yüzüklerin Efendisi filminin oyuncuları kim, ne zaman çıkacak, hangi... Haberi Görüntüle

1 MAYIS TAKSİM'DE KUTLANACAK MI?

23 Nisan'ın coşku içinde kutlandığını ve 1 Mayıs etkinliklerinin yaklaştığını belirten Gül, "Biliyorsunuz 1 Mayıs, 2012 yılından itibaren Taksim'de kutlanmıyor. Dolayısıyla da Taksim bu anlamda sadece 1 Mayıs değil, bu tür etkinliklerin tamamına kapalı." ifadelerini kullandı.

20 bin öğretmen atamasında başvuru tarihi belli oldu 20 bin öğretmen atamasında başvuru tarihi belli oldu Haberi Görüntüle

''BU SENE TAKSİM'DE OLMAYACAK''

Gül, başta DİSK ve KESK olmak üzere Taksim için talepte bulunan herkesle konuştuklarını ve kutlamaların bu sene Taksim'de olmayacağını sendikalara izah ettiklerini anlatırken şu ifadeleri kullandı;

"İstanbul'un herhangi bir yerinde uygun gördükleri bir yerde karar verirlerse de bunun coşku içinde, günün anlamına uygun, demokrasi şenliği şeklinde kutlanması için üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. Kendi aralarında istişare ediyorlar. İnşallah her sene olduğu gibi bu sene de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olarak, emekçilerimizin bayramı olarak İstanbul'da İstanbul'umuza yakışır bir şekilde coşku içinde kutlanır."

Sinan Ateş cinayetine ilişkin davada yeni gelişme: İddianame kabul edildi Sinan Ateş cinayetine ilişkin davada yeni gelişme: İddianame kabul edildi Haberi Görüntüle

KUTLAMALAR HANGİ ALANDA YAPILACAK?

Olayın taraflarıyla iki kez görüştüklerini belirten Vali Gül, kutlama yerinin bu hafta içinde netleşeceğini ifade etti.

Gül, kutlamaların Taksim'in dışındaki herhangi bir alanda yapılacağını yineleyerek, "O alanın neresi olacağına karar verip bizden talep edecekler. Biz de güvenlik tedbirleri başta olmak üzere bütün lojistiğini ve ne gerekiyorsa üzerimize düşeni yapacağız." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading